Dwóch zawodników – 3 medale

W dniu 11 marca, w Białymstoku, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Sumo, w których udział wzięło dwóch naszych reprezentantów.
Paweł Wróbel i Maciek Dębowski, pomimo tego, iż są jeszcze kadetami, postanowili sprawdzić się w walkach ze starszymi, nawet o 2-3 lata, zawodnikami.
Biorąc pod uwagę fakt, że był to pierwszy ich start w tym roku oraz to, że walczyli z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ich start należy ocenić pozytywnie.

Paweł Wróbel w kategorii do 60 kg wywalczył brązowy medal, a Maciek Dębowski, najmłodszy w całej stawce, po wygraniu dwóch walk zajął w swojej grupie trzecie miejsce, nie „wyszedł” z grupy i został sklasyfikowany na V miejscu.

Ponadto nasi zawodnicy wystartowali w kategorii „open”, gdzie musieli się zmierzyć z zawodnikami ważącymi po 120-130 kg. Po zaciętych walkach, w których wcale nie ustępowali swoim przeciwnikom, obydwaj zajęli trzecie miejsca i wywalczyli brązowe medale.