Dwa medale Oli

W sobotę, 9 maja, w Bielsku, niedaleko Płocka, odbył się Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzieży o Puchar Wójta Gminy Bielsk.

W zawodach udział wzięło ponad 150 zawodniczek i zawodników z 12 klubów, a wśród nich byli także reprezentanci naszego klubu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje start Oli Jędruszczak, która w swojej grupie wiekowej rywalizowała z chłopcami, walki odbywały się tylko w „parterze”, i wywalczyła drugie miejsce, a dodatkowo startowała w starszej grupie wiekowej gdzie zajęła pierwsze miejsce.

Dużego pecha miał Michał Hul, który przegrał swoją walkę półfinałową po dość dyskusyjnej decyzji sędziny, która nie zaliczyła mu czystego ataku, ocenionego przez bezstronnych obserwatorów na ippon.

Już tradycją powoli staje się, że Paweł Gołaszewski rywalizuje z dużo cięższymi zawodnikami, także i tym razem tej tradycji stało się zadość, Paweł ponownie wylosował zawodnika cięższego o 18 kg, pomimo tego wygrywał walkę jeszcze 20 sekund przed końcem na yuko, niestety, wpadł w trzymanie i walkę przegrał.

Na pocieszenie, co prawda niewielkie, pozostaje fakt, że półfinałowi przeciwnicy Michała Hula i Maćka Dębowskiego zostali zwycięzcami w swoich kategoriach wagowych uznano ich za najlepszych zawodników w swoich grupach wiekowych.

Poniżej podajemy miejsca jakie zajęli nasi reprezentanci.