Życiowy sukces Maćka Dębowskiego, dwa medale na MP Kadetów

W sobotę, 15 czerwca 2019 roku, w dalekiej Bielawie, odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Sumo, w których udział wzięło 195 zawodników i zawodniczek z 32 klubów z całej Polski.

Nasz klub reprezentowali Maciek Dębowski w kategorii wagowej do 75 kg i Paweł Gołaszewski w kategorii wagowej do 85 kg, ponadto, decyzją trenera Aleksandra Wolskiego, obydwaj wystartowali w kategorii OPEN.

Paweł Gołaszewski, dla którego był to debiut na tak dużej imprezie, nie miał niestety szczęścia w losowaniu, w swoich pierwszych walkach, zarówno w swojej kategorii wagowej jak i w kategorii OPEN trafił na zawodników z czołówki krajowej i niestety odpadł w eliminacjach.

Maciek Dębowski od początku walczył bardzo ambitnie i mądrze, w swojej kategorii wagowej, do 75 kg, pokonał kolejno:

• Krystiana Garnek z UKS Korona Kaława;
  • Damiana Niepogodę z SKS Gladiator Siedlca;
  • Miłosza Konarskiego z KS Sobieski Poznań;
  • Mikołaja Mrowińskiego z TA Rozum Krotoszyn,
    a w finale pokonał Mikołaja Wiśniewskiego z TA Rozum Krotoszyn i zdobył tytuł Mistrza Polski Kadetów w tej kategorii wagowej, 4 walki wygrał poprzez wyniesienie przeciwnika za pole walki, a walkę o wejście do finału rozegrał jak „stary” rutyniarz, „oszukał” przeciwnika i zmusił go do dotknięcia maty dłonią.

W kategorii OPEN Maciek walczył z zawodnikami dużo cięższymi i silniejszymi fizycznie od siebie, ale pokazał cwaniactwo, determinację i wolę walki, kolejno rozstrzygał walki na swoją korzyść:

• Konrad Olszak z ZTS Sokół Lublin;
  • Szymon Werner z UKS Iron Bulls Bielawa;
  • Daniel Dobiecki z ULKS Guliwer Kielce;
  • Ksawery Kamiński z UKS Master Łódź, ( wicemistrz Polski w kat.+95 kg), w finale Maciek nieznacznie uległ Gabrielowi Szydłowskiemu z TA Rozum Krotoszyn, mistrzowi Polski w kat. +95 kg.

Zawody w Bielawie były najlepszym startem w karierze Maćka w sumo, tym samym potwierdził on swoje aspiracje do udziału w Mistrzostwach Europy jakie odbędą się jesienią na Węgrzech. Trener Aleksander Wolski nie krył zadowolenia z wyników Maćka w Bielawie, dzięki jego postawie nasz klub wywalczył III miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Kadetów w Sumo, drugie miejsce przegraliśmy 1 punktem.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje Maćkowi osiągniętych wyników, teraz czas na wypoczynek, a jesienią czas na powtórzenie wyników podczas Mistrzostw Europy.