Udany początek sezonu

W sobotę, 7 września, w Gorzowie Wlk., odbyły się pierwsze po wakacjach zawody Pucharu Polski Kadetów i Młodzików w Sumo, w których udział wzięła także skromna reprezentacja naszego klubu.

Chłopcy powalczyli bardzo ambitnie i zdobyli 4 medale oraz dwa punktowane miejsca.

Maciek Dębowski potwierdził swoją dominację w kraju w kategorii wagowej do 75 kg i zdecydowanie wygrał wszystkie walki, tym samym zapewnił sobie start w Mistrzostwach Europy Kadetów które odbędą się na Węgrzech, będzie to już jego drugi start zawodach tej rangi, mamy nadzieję, że tym razem wróci z medalem. Natomiast jego start w kategorii OPEN nie był już tak udany jak na Mistrzostwach Polski, gdzie zdobył srebrny medal, tym razem zajął V miejsce, ale do plusów należy zaliczyć udany rewanż za finał MP, tym razem Maciek okazał się lepszy i pokonał aktualnego Mistrza Polski z którym przegrał w Bielawie.

Paweł Gołaszewski także wystartował w dwóch kategoriach do 85 kg i do 95 kg, Paweł powalczył na swoim bardzo dobrym poziomie, w obydwu kategoriach zdobył brązowe medale i start można uznać za udany, należy zaznaczyć, że wszyscy przeciwnicy Pawła byli od niego starsi i bardziej doświadczeni.

Udany debiut zaliczył także w grupie młodzików Mikołaj Goździkowski, był to jego pierwszy start na imprezie tej rangi. Mikołaj w kategorii do 60 kg, po bardzo dobrych walkach, wywalczył V miejsce, a kategorii do 65 kg zdobył brązowy medal.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje całej trójce ambitnej postawy i wywalczonych medali.