4 medale w Gdyni

Blisko 250 zawodników i zawodniczek wystartowało w XXIV Mistrzostwach Pomorza w Judo im. Wiesława Sawickiego i kmdr Stanisława Filipiaka, prekursorów judo w klubie „Flota”, którzy podzieleni na 3 grupy wiekowe, walczyli w Gdyni.

Skromna, 5-osobowa ekipa naszego klubu wywalczyła 4 medale, ale, zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego, medali powinno być 5, a te zdobyte przez niektórych naszych zawodników powinny być z bardziej szlachetnego „kruszcu”.

Jedynym naszym reprezentantem, który wrócił bez medalu, był nasz jedyny młodzik na tych zawodach Maciek Dębowski, ale trzeba przyznać, że walczył on znacznie poniżej swojego normalnego poziomu, zdaniem trenera, przyczyn tak słabej postawy należy szukać w jego psychice.

Nie zawiedli nas najmłodsi, czyli Tymek Rytlewski i Ola Jędruszczak, Tymek co prawda przegrał swoją pierwszą walkę, przez brak koncentracji, ale potem „szedł jak burza” pomimo iż walczył z przeciwnikami nawet o 2 lata starszymi, wygrał kolejne wszystkie 4 walki w repasażach i wywalczył brązowy medal, natomiast Ola po szybkim wygraniu pierwszych 3 walk, w finale nie zachowała należytej „czujności” i przegrała przez rzut.

Poniżej swojego poziomu powalczyli Paweł Gołaszewski i Mateusz Ochnik, którzy wywalczyli brązowe medale, a powinni , przy swojej normalnej dyspozycji, wygrać swoje kategorie wagowe.

Wnioski dla wszystkich po tych zawodach są jednakowe: lepsza frekwencja i więcej zaangażowania na treningach oraz koncentracja na zawodach, bo bez tego mistrzami nie zostaniecie.