Puchar Polski w sumo

W sobotę, 23 września b.r., w Gorzowie Wielkopolskim, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Kadetów i Młodzików w sumo, które były także przedostatnią kwalifikacją do Mistrzostw Europy w tych grupach wiekowych jakie odbędą się za miesiąc w Warszawie.

Z naszego klubu udział wzięło pięcioro reprezentantów, z czego dwoje zgodnie z regulaminem, startowało dwukrotnie, zarówno w młodzikach jak i kadetach.

Największy sukces odniósł Maciek Dębowski, który z powodu nadwagi startował w wyższej kategorii wagowej, w błyskotliwy sposób pokonał 4 rywali i wywalczył złoty medal w kategorii młodzików, ponadto Ola Białoskurska wywalczyła brązowy medal w kategorii kadetek.

Poniżej podajemy rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów.

Młodzicy:
Kat. wagowa do 70 kg:
I miejsce – Maciek Dębowski;

Kat. wagowa +70 kg:
VII miejsce – Paweł Gołaszewski;
VII miejsce – Miłosz Baszczyński;

Młodziczki:
Kat. wagowa +60 kg:
VII miejsce – Ola Białoskurska;

Kadetki:
Kat. wagowa +65 kg:
III miejsce – Ola Białoskurska

Ponadto w zawodach startował także Paweł Wróbel, niestety odpadł w eliminacjach, podobnie jak Maciek Dębowski który również startował w grupie kadetów.
Troje naszych reprezentantów: Ola, Maciek i Paweł Gołaszewski zachowali jeszcze szanse na start w Mistrzostwach Europy, ale wszystko zdecyduje się podczas Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych, które odbędą się za dwa tygodnie w Krotoszynie.