Puchar Polski w sumo

W dniach 1-2 grudnia 2017 roku, w Warszawie – Falenicy, odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Puchar Polski Młodzików i Kadetów w sumo.

Nasz klub reprezentowało 5-cioro zawodników, którzy wywalczyli 4 medale.

Zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego, nie było źle, ale mogło być jeszcze lepiej, zarówno w ilości zdobytych medali jak i ich wartości.

Wszyscy powalczyli na przyzwoitym poziomie, może tylko Klaudia Kaczor wypadła słabiej, a jest przecież wicemistrzynią Polski i zdaniem trenera wykazała trochę za mało ambicji, ponieważ powinna spokojnie wygrać te zawody.

Rewelacyjnie powalczył Patryk Polech, dla którego był to debiut w sumo, dotarł do finału gdzie troszkę przez brak doświadczenia, a troszkę przez gapiostwo, przegrał z bardziej doświadczonym rywalem.

Na przyzwoitym swoim poziomie powalczyli nasi „ciężcy”, czyli Paweł i Miłosz, niestety spotkali się w bezpośredniej walce troszkę za szybko, bo w półfinale.

Natomiast ofiarą „pomyłki” sędziowskiej został Maciek Dębowski, dla którego był to pierwszy start w kadetach, który w swojej pierwszej walce w pięknym stylu rzucił swojego przeciwnika, niestety sędziowie uznali, że to on pierwszy dotknął maty i przyznali zwycięstwo rywalowi, chociaż cała sala widziała coś całkiem innego.

Rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:

Młodzicy:
Patryk Polech – kat. wagowa do 45 kg – II miejsce;
Paweł Gołaszewski – kat. wagowa +70 kg – II miejsce;
Miłosz Baszczyński – kat. wagowa +70 kg – III miejsce;

Młodziczki:
Klaudia Kaczor – kat. wagowa do 45 kg – III miejsce;

Kadeci:
Maciek Dębowski – kat. wagowa do 75 kg zakończył walki w eliminacjach.