…zawody w Toruniu

07 kwietnia,w Toruniu, odbyła się kolejna edycja zawodów „Copernicus Judo Cup”, w których udział wzięła rekordowa ilość zawodników i zawodniczek – 650 uczestników z 53 klubów z całej Polski.

Zawody przeprowadzone wręcz wzorowo pod względem organizacyjnym, w których uczestniczymy od lat, na których, w przeszłości, nasi zawodnicy odnosili wiele sukcesów.

Niestety, o tych zawodach chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, pomimo dość licznej ekipy wywalczyliśmy tylko 3 brązowe medale, zawiedli, niestety nasi faworyci do miejsc medalowych, niektórych zgubiła zbytnia pewność siebie, a niektórych zbytnie zadufanie w swoje „mistrzostwo”.
Efekty takiego myślenia zweryfikowały osiągnięte wyniki.

Z pozytywnej strony pokazało się natomiast kilku zawodników dla których był to debiut na tak dużej imprezie, i tak trener Aleksander Wolski stwierdził, że należy wyróżnić Tomka Bałdygę, najmłodszego w swojej kategorii wagowej, który bez respektu wychodził do walk ze starszymi przeciwnikami, Oskara Malinowskiego, Pawła Bałdygę, Mateusza Kamińskiego, Luisę Kettler, Pawła Wróbla – przy jego walce sędzina zdecydowanie „pomyliła się” oraz medalistów.

Dla naszego klubu medale zdobyli:
1/ Karol Banaszkiewicz – III miejsce – kat. wag. 60 kg; roczniki 2007-2008;
2/ Katarzyna Kamińska – III miejsce – kat. wag. 32 kg; roczniki 2005-2006;
3/ Maciek Dębowski – III miejsce – kat. wag. 81 kg; młodzicy.