Puchar Polski w Kielcach

W sobotę, 12 maja w Kielcach, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Kadetów i Kadetek, Młodzików i Młodziczek w Sumo na których wywalczyliśmy 3 medale.

W zawodach udział wzięła również udział reprezentacja naszego klubu, dla niektórych był to debiut w tej dyscyplinie sportu, wszyscy debiutanci pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, dobrze to prognozuje przed zbliżającymi się MMM-mi, które za 4 tygodnie odbędą się w Białymstoku.
Niestety kilku zawodników zawiodło pokładane w nich nadzieje, mimo iż byli kandydatami do medalu, ale może będzie to dla nich nauczką i wyciągną ze swoich walk stosowne wnioski.

Bardzo dobrze spisali się Klaudia Kaczor i Maciek Dębowski, Klaudia w zdecydowany sposób wygrała swoją kategorię wagową, a w pierwszej walce wygrała z aktualną mistrzynią Europy w co długo nie mogła sama uwierzyć. Natomiast Maciek szedł jak „burza” przez eliminacje i dopiero przegrał w finale, po zdaniem wielu obserwatorów bardzo kontrowersyjnym werdykcie sędziów ustalonym dopiero po naradzie sędziów. Trzeci medal wywalczył Miłosz Baszczyński, który zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego nie w pełni angażował się w swoje walki, wygrał eliminacje ale zdecydowanie przegrał finał, a szkoda, ponieważ jest on jednym z kandydatów do startu w tegorocznych Mistrzostwach Europy.
Kompletnie zawiedli natomiast Patryk Polech i Paweł Gołaszewski, do niedawna zawodnicy należący do czołówki krajowej w swoich kategoriach wagowych.

Szczególne gratulacje należą się naszym debiutantom: Matiemu Czosnkowi, Hubertowi Olszowcowi i Martynie Tengowskiej, która w drugiej walce doznała kontuzji stawu skokowego i musiała wycofać się z zawodów, liczymy na jej szybki powrót do zdrowia i dobry start w Białymstoku. Nasi debiutanci pokazali, że potrafią walczyć tylko zabrakło im doświadczenia.

Rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:

Młodziczki:
Kat. wagowa do 45 kg:
Klaudia Kaczor – I miejsce;
Martyna Tengowska – V miejsce;

Młodzicy:
Kat. wagowa do 50 kg:
Patryk Polech – V miejsce;
Mateusz Czosnek – VII miejsce;

Kat. wagowa do 70 kg:
Hubert Olszowiec – V miejsce;

Kat. wagowa +70 kg:
Miłosz Baszczyński – II miejsce;
Paweł Gołaszewski – V miejsce.

Kadeci:
Kat. wagowa do 85 kg:
Maciek Dębowski – II miejsce;
Paweł Gołaszewski – VII miejsce;

Kat. wagowa +100 kg;
Miłosz Baszczyński – V miejsce.