Medale z Łęcznej

W sobotę, 23 maja, w Łęcznej k/Lublina, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski w Sumo w kategorii kadetów i młodzików, oraz zawody dzieci o nagrody Starosty Łęczyńskiego w sumo, w których udział wzięli także reprezentanci naszego klubu.

Był to bardzo owocny wyjazd naszej ekipy, warto w tym miejscu zaznaczyć, że w sumo ostatni rocznik danej kategorii wiekowej ma prawo startu w wyższej grupie wiekowej, co wykorzystał trener Aleksander Wolski zgłaszając niektórych naszych reprezentantów do startów w dwóch grupach wiekowych.

Nasi zawodnicy, specjalnie przygotowywani na te zawody nie zawiedli, po ambitnych i często dość dramatycznych walkach zdobyli w sumie 7 medali. Na szczególne wyróżnienie zasługują debiutanci: Maciek Dębowski, zdobył dwa medale, i Rafał Pierzynowski, którzy po zaciętych walkach, stoczyli po 4 walki z czego po 3 wygrali, zdobyli w grupie młodzików brązowe medale, a wynik Maćka mógłby być jeszcze lepszy, tylko w walce o finał przy swoim ataku, rzucił przeciwnika na plecy, pierwszy dotknął kolanem maty, co oczywiście spowodowało, że przegrał walkę, ale obydwu należą się gratulacje. Także bardzo dobrze powalczyli Paweł Gołaszewski i Ola Białoskurska w kategorii dzieci, którzy błyskawicznie rozprawili się ze swoimi rywalami i zdobyli złote medale, a byli to także debiutanci.

Ponadto Dawid Puchalski musiał rozegrać dwie dodatkowe walki o wejście do strefy medalowej, gdyż okazało się, ze po rozegraniu wszystkich walk w grupie 3 zawodników ma tyle samo punktów, w dogrywce Dawid nie dal szans swoim przeciwnikom.

Zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego wszystkim należą się gratulacje za ambitną postawę i wolę walki, chociaż wyniki mogłyby być trochę lepsze, a medale cenniejsze.

Poniżej podajemy rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:

Zawody Dzieci o Nagrody Starosty Łęczyńskiego w Sumo:
Ola Białoskurska – kat. wagowa do 63 kg – I miejsce;
Paweł Gołaszewski – kat. wagowa do 63 kg – I miejsce;
Maciek Dębowski – kat. wagowa do 47 kg – II miejsce.

Puchar Polski Młodzików i Młodziczek w Sumo:
Paweł Wróbel – kat. wagowa do 45 kg – III miejsce;
Maciek Dębowski – kat. wagowa do 50 kg – III miejsce;
Rafał Pierzynowski – kat. wagowa do 60 kg – III miejsce;
Radek Kinicki – kat. wagowa do 65 kg – V miejsce;
Ola Białoskurska – kat. wagowa +60 kg – V miejsce.

Puchar Polski Kadetów i Kadetek w Sumo:
Dawid Puchalski – kat. wagowa do 65 kg – III miejsce
Rafał Pierzynowski – kat. wagowa do 65 kg – V miejsce.