Srebrno – złoci…

wrócili nasi reprezentanci z zawodów Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo, jakie odbyły się w dniu 22 września 2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Takiego wyniku nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści, 4 srebrne medale i jeden złoty padło łupem naszych zawodników.
Największą niespodziankę sprawił sobie i trenerowi Paweł Gołaszewski, któremu, co prawda, nie wyszedł start w grupie młodzików ale wygrał za to zdecydowanie rywalizację ze starszymi i cięższymi przeciwnikami w grupie kadetów, w kategorii wagowej do 85 kg, pokonując w finale swojego kolegę klubowego Maćka Dębowskiego.

Na swoim, przyzwoitym, poziomie powalczył także Miłosz Baszczyński, zajmując w swojej kategorii wagowej drugie miejsce.
Klasę pokazał także Patryk Polech, który po dwóch nieudanych tegorocznych startach, wyraźnie rozdrażniony walczył jak przysłowiowy „lew” i zajął ostatecznie drugie miejsce. Z dobrej strony pokazał się także Hubert Murzynowski, który zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 60 kg.
Spory zawód sprawiła natomiast Klaudia Kaczor, która nie przebrnęła eliminacji i tym samym pozbawiła się szans udziału w Mistrzostwach Europy.
Pewniakiem do startu w Mistrzostwach Europy jest natomiast Miłosz Baszczyński, natomiast Maciek Dębowski jest obecnie liderem w rankingu najlepszych zawodników w kategorii wagowej do 85 kg w grupie kadetów, ale swoje aspiracje do udziału w Mistrzostwach Europy musi jeszcze potwierdzić dobrym startem w Mistrzostwach Polski Kadetów jakie w najbliższą niedzielę odbędą się w Myślenicach.

Wyniki Pucharu Polski w Sumo w Gorzowie Wlk:

Młodzicy:
Kat. wagowa do 50 kg:
Patryk Polech – II miejsce;

Kat. wagowa do 60 kg;
Hubert Murzynowski – II miejsce;

Kat. wagowa + 70 kg:
Miłosz Baszczyński – II miejsce;
Paweł Gołaszewski – V miejsce.

Kadeci:
Kat. wagowa do 85 kg:
Paweł Gołaszewski – I miejsce;
Maciej Dębowski – II miejsce;

Kat. wagowa +95 kg:
Miłosz Baszczyński – V miejsce.

Ponadto startowali jeszcze Klaudia Kaczor i Paweł Wróbel ale nie przebrnęli eliminacji.