Srebrno – złoty Maciek

02 grudnia, w Krotoszynie, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Sumo.
W wyniku perypetii zdrowotnych i losowych w zawodach wystartował tylko jeden zawodnik naszego klubu – Maciek Dębowski, ale za to z jakim efektem.

Przypominamy, że Maciek to jeszcze kadet, a startował w zawodach dla juniorów, musiał się zmierzyć z zawodnikami nie tylko starszymi, ale i cięższymi, ponieważ decyzją trenera Aleksandra Wolskiego wystartował w dwóch kategoriach wagowych, do 80 kg i do 90 kg gdzie walczył z zawodnikami cięższymi od siebie nawet o 12 kg.

W kategorii do 80 kg błyskawicznie rozstrzygał swoje walki i bezapelacyjnie wygrał tę kategorię wagową pozostawiając za sobą wielu utytułowanych zawodników medalistów Mistrzostw Polski i Europy.

Natomiast w kategorii wagowej do 90 kg Maciek zdecydowanie wygrał swoją grupę i następnie walkę półfinałową ale w finale niestety zabrakło mu już sił, finał był rozgrywany bezpośrednio po półfinale, Maciek uległ starszemu i dużo cięższemu i bardziej doświadczonemu rywalowi.

Maciek zdobył więc dwa medale i to w starszej grupie wiekowej, jednocześnie zdobył punkty w rankingu do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się na Węgrzech.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje Maćkowi osiągniętych wyników i życzy podtrzymania tak dobrej passy w przyszłym roku zarówno na zawodach sumo jak i judo.