Judo dla dzieci

Wśród miłośników sportów walki judo jest znane jako „sztuka miękkości”. Celem każdego starcia jest pokonanie przeciwnika w taki sposób, by oszczędzić mu wszelkich fizycznych obrażeń. Technika judo jest całkowicie pozbawiona takich elementów jak uderzenia czy kopnięcia. Nie ma w nim miejsca na brutalne starcia z przeciwnikiem. Dzieci stopniowo poznają sekwencje ruchów, przypominające klasyczne zapasy.

  • Kiedy zacząć: 5-7 rok życia
  • Liczba jednostek treningowych: 1-2 razy w tygodniu (45-60 min)
  • Elementy treningu judo: ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka miękkiego padania, chwyty, rzuty, trening równowagi i budujący siłę mięśniową
  • Koszt: 80-200 zł miesięcznie
  • Koszt wyposażenia sportowego: strój do judo 120-200 zł
  • Popularność: W Polsce istnieje cała masa lokalnych sekcji i klubów judo, które zrzeszają się pod egidą Polskiego Związku Judo. Popularność tego sportu podsycają sukcesy naszych rodaków w międzynarodowych zawodach. Według danych statystycznych z 2016 roku[ w sekcjach sportowych aktywnie uczestniczyło prawie 25 tys. polskich judoków obojga płci.

Zastanawiasz się, jakie korzyści z lekcji judo wyciągnie twoja latorośl? Przede wszystkim do perfekcji opanuje sportową zasadę fair play. Nauczy się też darzyć szacunkiem trenera, swoich przeciwników, a zarazem siebie. Podczas treningów dzieci muszą się dobrze rozumieć i niejednokrotnie pomagać sobie nawzajem. Stąd w wachlarzu najważniejszych cech każdego judoki nie może zabraknąć: szczerości, uczciwości, powściągliwości i odwagi.

Tak jak w przypadku innych sportów walki i tutaj dużą rolę odgrywa przyjaźń między zawodnikami, a wszelkie objawy niezdrowej rywalizacji nie są mile widziane. Trenerzy zachęcają dzieci, by zastanawiały się nad swoim zachowaniem oraz świadomie rozwiązywały sytuacje konfliktowe. Bez wątpienia największą zaletą judo jest zbawienny wpływ, jaki może wywrzeć na rozwój psychomotoryczny twojej pociechy. Podczas treningów błyskawicznie zwiększa się siła i polepsza zwinność i zręczność każdego malucha. Już najmłodsi judocy mogą pochwalić się lepszą koordynacją i zmysłem równowagi od rówieśników. Potrafią też świetnie kontrolować konkretne grupy mięśniowe. W dużej mierze przyczynia się do tego intensywny trening obrotów i miękkiego padania. Młodzi adepci rozwijają też umiejętność koncentracji oraz refleks.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem:

https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/sztuki-walki-dla-dzieci