MMM w Sumo w Białymstoku

W sobotę, 22 czerwca, w Białymstoku, odbyły się Międzywojewódzki Mistrzostwa Młodzików w Sumo oraz Ogólnopolski Turniej Dzieci „Podlaskie Lato” w Sumo.

W turnieju dzieci wystartowała jedna nasza zawodniczka, Zuzia Horutko, dla której był to całkowity debiut w tej dyscyplinie sportu. Zuzia poradziła sobie doskonale, miała jedną przeciwniczkę, którą błyskawicznie pokonała i tym samym wywalczyła I miejsce i złoty medal.

W zawodach MMM wystartowało czworo naszych reprezentantów, z czego troje to debiutanci w sumo.

Wszyscy wykazali ambicję i wolę walki, niektórzy zaskoczyli trenera Aleksandra Wolskiego pomysłowością na rozstrzygnięcie walk, ale wszyscy zasługują na brawa.

Najlepiej wypadł Hubert Murzynowski, który przełamał w końcu swoją nieśmiałość i walczył jak prawdziwy wojownik, wygrał 4 walki i przegrał dopiero w finale, ale pozostawił po swoich walkach bardzo dobre wrażenie.

Pozostali to debiutanci, walczyli ambitnie ale brakowało troszkę umiejętności i doświadczenia w walkach sumo. Doskonale walczyła Ola Jędruszczak, ale musiała uznać wyższość dużo cięższych i silniejszych fizycznie przeciwniczek, wywalczyła brązowy medal i zajęła III miejsce .

Bardzo dobre wrażenie pozostawił po swoich walkach Mikołaj Goździkowski, wygrał zdecydowanie dwie walki i zajął III miejsce, chociaż trenuje sporty walki od ok. 1 miesiąca.

Na swoim poziomie powalczyła także Angelika Więcek, która także wywalczyła brązowy medal.

Zarząd klubu gratuluje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom osiągniętych rezultatów.