Puchar Polski w Siedlcach

W minioną niedzielę, 17 listopada, w Siedlcach, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Młodzików, Młodziczek, Kadetów i Kadetek w Sumo, na których z powodzeniem walczyli reprezentanci naszego klubu.

W składzie naszej ekipy znalazło się dwoje debiutantów, Ola Jędruszczak i Tymek Rytlewski, którzy doskonale sobie poradzili i wywalczyli medale.

Zgodnie z Regulaminem Sportowym PZSumo, każdy miał oprawo startu w dwóch kategoriach wagowych, swojej i kategorię wagową wyżej. Ten przepis wykorzystał trener Aleksander Wolski i zgłosił każdego z naszych zawodników w dwóch kategoriach wagowych.

Najlepiej wypadła Ola Jędruszczak, która w swojej kategorii, do 35 kg, wywalczyła I miejsce i złoty medal, natomiast w wyższej kategorii, do 40 kg, wywalczyła II miejsce i srebrny medal.

Tymek Rytlewski startował w kategorii do 40 kg i po wygraniu, w bardzo dobrym stylu, dwóch walk, przegrał walkę półfinałową i zajął III miejsce, zdobył brązowy medal.

Hubert Murzynowski rozegrał swoje najlepsze zawody w sumo, w kategorii do 70 kg wywalczył srebrny medal, natomiast w kategorii wagowej +70 kg zajął III miejsce i wywalczył brązowy medal, a trzeba zaznaczyć, że walczył z dużo cięższymi przeciwnikami.

W grupie kadetów swoją dominację, w kategorii do 85 kg, potwierdził Paweł Gołaszewski, nie dał żadnych szans swoim rywalom i pięknym stylu wywalczył I miejsce i zdobył złoty medal. Paweł wystartował jeszcze w kategorii OPEN gdzie zajął IV miejsce.

Warto zaznaczyć, że zawody te były pierwszą eliminacją do Mistrzostw Europy, które w maju 2020 roku odbędą się w Rumunii. Zawodnicy, którzy zajmują miejsca na podium otrzymują kolejno: za I miejsce 3 pkt, za drugie miejsce 2 pkt i za III miejsce 1 punkt w rankingu prowadzonym przez Polski Związek Sumo, a na Mistrzostwa Europy kwalifikują się po dwie pierwsze osoby z rankingu w każdej kategorii wagowej.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje osiągniętych wyników i życzy dalszych sukcesów oraz zakwalifikowania się na Mistrzostwa Europy.