4 medale w Krotoszynie

W Krotoszynie, stolicy Polskiego sumo, w niedzielę 8 grudnia, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Sumo.

W grupie juniorów zadebiutowali nasi dwaj zawodnicy, w kategorii wagowej do 80 kg wystartował Maciek Dębowski, a kategorii wagowej do 90 kg Paweł Gołaszewski, który jest jeszcze kadetem. Ponadto obydwaj wystartowali w kategorii OPEN.

Maciek Dębowski po wygraniu w zdecydowany sposób czterech walk w grupie, w półfinale spotkał się z bardzo utytułowanym zawodnikiem Piotrem Sikorą, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i Europy, Maciek po wyrównanej walce uległ swojemu przeciwnikowi i tym samym zajął III miejsce.

Paweł, który nie tak dawno wygrał w Siedlcach zawody kadetów, wygrał swoje walki w grupie oraz walkę półfinałową, a w finale spotkał się z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Myślenic – Janem Mastelą, który po ataku wykonanym przez Pawła wykorzystał drobny błąd i brak jego doświadczenia i z nim wygrał. Ale II miejsce Pawła zdobyte w walkach z bardziej doświadczonym i starszymi zawodnikami należy uznać za duży sukces.

Obydwaj wystartowali także w kategorii OPEN gdzie musieli stoczyć po 4 walki, żeby wyłonić medalistów trzeba było rozegrać dodatkowe walki, nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze i obydwaj zajęli III miejsca.

Tak dobre wyniki pozwoliły naszemu klubowi zająć IV miejsce w klasyfikacji drużynowej w grupie juniorów.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje naszym reprezentantom osiągniętych wyników i życzy dalszych sukcesów.