„Srebrny” Paweł

W niedzielę, 06 września, w stolicy polskiego sumo, w Krotoszynie, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieży w sumo.

W zawodach młodzieżowców U 21 i U 23,wystartował nasz jedyny reprezentant Paweł Gołaszewski.

W grupie U-21 Paweł nie „wszedł” do strefy medalowej, po dodatkowych walkach zajął V miejsce w kategorii wagowej do 92 kg.

W grupie wiekowej U-23 również rozpoczął nie najlepiej, przegrał pierwszą walkę z Dawidem Miśkiewiczem z ULKS „28” we Włyniu, ale potem zmobilizował się i kolejne walki już wygrywał. Drugą walkę wygrał z Łukaszem Lenkiewiczem z MKS JUVENIA Wrocław, który wcześniej zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii U-21, następnie pokonał medalistę Mistrzostw Europy Michała Grzempowskiego z UKS Samson Kobylin, w walce półfinałowej poknał wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Sławomira Ochał z LUKS „Lubzina”.

W finale spotkał się z Rafałem Choroszuchą i musiał uznać jego wyższość, Paweł przegrał walkę finałową, ale po bardzo wyrównanym pojedynku.

Tym samym Paweł Gołaszewski zdobył tytuł Wicemistrza Polski w grupie wiekowej U-23 w kategorii wagowej do 92 kg. Jest to w historii naszego klubu pierwszy medal w tej grupie wiekowej i ogromny sukces Pawła, a jednocześnie dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Kadetów.

Należy też podkreślić, że Paweł był najmłodszym uczestnikiem tych mistrzostw, gdyż jest jeszcze kadetem i walczył z dużo starszymi, silniejszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Zarząd klubu składa Pawłowi serdeczne gratulacje i życzy kolejnych sukcesów nie tylko na matach krajowych, ale i zagranicznych.