3 imprezy – 15 medali

W ostatnią sobotę i niedzielę ( 12 i 13 grudnia ) reprezentanci naszego klubu spędzili w Krotoszynie, gdzie odbywały się ostatnie tegoroczne zawody w sumo.

Pojechała dość liczna 9-cio osobowa ekipa złożona z dzieci, młodzików, kadetów i jednego juniora.

Były to zawody z cyklu Puchar Polski w sumo wszystkich kategorii wiekowych oraz Igrzyska Przedszkolaków, Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Sumo z Mikołajem”. Start można zaliczyć do bardzo udanych, prawie wszyscy nasi reprezentanci wrócili z medalami.

Najlepiej wypadła Ola Jędruszczak, która zdobyła 4 medale, 2 złote w młodziczkach oraz złoty i srebrny w kadetkach, bardzo dobrze powalczył także Tymek Rytlewski, który wywalczył 2 srebrne medale w młodzikach.

Poniżej podsumowanie zawodów.

Puchar Polski Młodzików i Młodziczek:

Ola Jedruszczak zdeklasowała swoje rywalki w kategorii wagowej do 45 kg i do 50 kg, zgodnie z regulaminem sportowym PZSumo każdy zawodnik ma prawo startu w swojej kategorii wagowej i wyższej kategorii, Ola powygrywała swoje wszystkie walki w obydwu kategoriach, zdobyła dwa złote medale, kolejne punkty do rankingu kwalifikującego do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w Siedlcach, oraz wprawiła w rozpacz swoje rywalki.

Tymek Rytlewski po swoim ostatnim sukcesie, kiedy to wygrał takie zawody, walczy coraz lepiej, tym razem zdobył 2 srebrne medale w Kategoriach do 50 kg i 55 kg, jego postawa cieszy bo wyrasta nam kolejny kandydat do udziału w ME Młodzików.

Paweł Kiełpiński w kategorii do 50 kg zajął V miejsce, a w kat. wagowej do 55 kg zdobył brązowy medal.

Puchar Polski Kadetów i Kadetek:

W tej grupie wiekowej mieliśmy dwoje reprezentantów, Ola Jędruszczak, dla której był to pierwszy start w kadetkach, z powodzeniem walczyła w kategorii do 45 kg gdzie wywalczyła złoty medal, natomiast w kategorii do 50 kg wywalczyła srebrny medal, w finale przegrała z aktualną mistrzynią Polski kadetek, z którą wcześniej wygrała przez piękny rzut w walkach eliminacyjnych.

Drugi nasz kadet Hubert Murzynowski w kategorii do 75 kg zajął VII miejsce, a w kategorii do 85 kg był IV.

Największym pechowcem okazał się Paweł Gołaszewski, nasz jedyny junior, który w swojej pierwszej walce doznał kontuzji i został, decyzją trenera Aleksandra Wolskiego, wycofany z dalszej rywalizacji.

Igrzyska Przedszkolaków, Dzieci i Młodzieży: „Sumo z Mikołajem”:

W tych zawodach wystartowali wszyscy nasi reprezentanci, zawody były świetnie zorganizowane, dla najlepszych były medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Bardzo dobrze wypadli nasi debiutanci, walczyli ambitnie i bez kompleksów, a Antek Rytlewski i Piotrek Kiełpiński nie dali szans swoim rywalom i zdobyli pierwsze miejsca, bardzo dobre trzecie miejsce zajęła też najmłodsza nasza reprezentanka 6-cio letnia Zuzia Wolska.

Wyniki zawodów „Sumo z Mikołajem”:

  • Zuzia Wolska ur. 2014 r. – kat. wagowa do 25 kg – III miejsce;
  • Antek Rytlewski ur. 2011 r. – kat wagowa do 32 kg – I miejsce;
  • Piotrek Kiełpiński ur. 2011 r. – kat. wagowa do 45 kg – I miejsce;
  • Zuzia Murzynowska ur. 2010 r. – kat. wagowa do 66 kg – II miejsce;
  • Ola Jędruszczak ur. 2007 r. – kat. wagowa do 45 kg – I miejsce;
  • Tymek Rytlewski ur. 2008 r. – kat. wagowa do 50 kg – III miejsce;
  • Paweł Kiełpiński ur.2009 r. – kat. wagowa do 50 kg – III miejsce;
  • Hubert Murzynowski ur. 2006 r. – kat. wagowa do 75 kg – III miejsce.

Zarząd klubu wszystkim naszym reprezentantom składa serdeczne gratulacje i życzy dalszych sukcesów nie tylko na zawodach krajowych ale i zagranicznych.

Wybrane walki naszych zawodników