Otwarte Mistrzostwa Grudziądza

W sobotę, 8 marca, w Grudziądzu, rozegrano XV Otwarte Mistrzostwa Grudziądza w Judo o „Puchar Prezydenta Grudziądza.” W zawodach startowało ponad 250 uczestników z 20 klubów, z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, w trzech grupach wiekowych.

W zawodach udział wzięli także zawodnicy naszego klubu, z różnych względów nasza ekipa skurczyła się w dniu wyjazdu do trzech reprezentantów, którzy wywalczyli 2 medale. Poniżej podajemy wyniki:

W grupie wiekowej 2004-2006 :alt

Paweł Gołaszewski, w kategorii wagowej +46 kg, po wygraniu przed czasem 3 walk, wywalczył I miejsce;

Igor Miszczak, w kategorii wagowej do 27 kg, wywalczył VII miejsce.

W grupie młodzików:

alt

Michał Hul, w kategorii wagowej do 60 kg, wygrał w swojej grupie 2 walki przed czasem, a następnie minimalnie przegrał walkę o wejście do finału i wywalczył III miejsce, jest to dobry prognostyk przed czekającymi Michała, w ostatni weekend marca, Mistrzostwami Polski Młodzików w Poznaniu.

Trenera Aleksandra Wolskiego martwi mała ilość naszych zawodników, którzy uczestniczyli w zawodach, bo bez doświadczenia zdobytego na zawodach nie będzie w przyszłości wyników na miarę oczekiwań.

Kolejne zawody już 5 kwietnia w Toruniu i trener liczy na wyższą frekwencję i więcej medali zdobytych przez naszych zawodników i zawodniczki.