Puchar Polski w sumo

W Nowinach pod Kielcami, w sobotę 8 maja, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Kadetów i Młodzików w sumo.

Oprócz walki o medale i nagrody była to też walka o punkty do rankingu przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 1-4 lipcu w Siedlcach.

Jedyną naszą reprezentantką na zawodach w Kielcach była Ola Jędruszczak, wystartowała zarówno w grupie młodziczek jak i kadetek. W obu tych grupach ma szanse na udział w Mistrzostwach Europy.

W grupie młodziczek Ola wystartowała w kategorii wagowej do 50 kg i do 55 kg.

W kategorii do 50 kg po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrała walkę o wejście do finału i zajęła trzecie miejsce, natomiast w kategorii do 55 kg pokazała klasę i zdecydowanie wygrała tę kategorię wagową.

W grupie kadetek Ola również wystartowała w kategoriach wagowych do 50 kg i do 55 kg.

W kategorii do 50 kg zdecydowanie wygrała 3 walki w swojej grupie , niestety w walce o finał uległa Oliwii Sitarskiej z LKS Spartakus Pyrzyce i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

W kategorii wagowej do 55 kg, po przegraniu pierwszej walki, Ola walczyła dalej w repasażach, gdzie po wygraniu dwóch walk w walce o trzecie miejsce spotkała się ponownie z Oliwią Sitarską, tym razem nie dała jej żadnych szans, zdecydowanie wygrała i zajęła trzecie miejsce.

Ola z Pucharu Polski wraca z czterema medalami jednym złotym i trzema brązowymi, to niezły prognostyk przed Mistrzostwami Polski.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje Oli Jędruszczak i jej rodzicom osiągniętych rezultatów i życzy dalszych sukcesów.