Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo

W sobotę, 5 czerwca, w Koronowie k/Bydgoszczy, odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w Sumo oraz Ogólnopolski Turniej Dzieci w Mini Sumo.

W obydwu imprezach wzięła udział dość liczna ekipa z naszego klubu, rywalizacja odbywała się nie tylko o tytuły Mistrza Polski ale także o punkty do rankingu do Mistrzostw Europy Młodzików, które odbędą się pod koniec lipca w Siedlcach.

Rewelacyjnie powalczyło dwoje naszych reprezentantów, Ola Jędruszczak w kategorii wagowej do 50 kg po wygraniu trzech walk zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski natomiast Tymek Rytlewski, który startował w kategorii wagowej do 55 kg, również po wygraniu trzech walk wywalczył tytuł Mistrza Polski. Obydwoje zapewnili sobie też udział w Mistrzostwach Europy.Jest to pierwsza taka sytuacja w naszym klubie, że dwoje naszych reprezentantów weźmie udział w imprezie tej rangi.

W tym miejscu należy przypomnieć, że w przeszłości członek naszego klubu Michał Hul po zdobyciu tytułu Mistrz Polski Młodzików pojechał na Mistrzostwa Europy Młodzików do Lidy na Białorusi i wywalczył tam brązowy medal.

Bardzo dobrze powalczył także Michał Kondratowicz w kategorii do 40 kg, był to jego pierwszy start w sumo, ale Michał wykazał się dużą ambicją i determinacją, wywalczył brązowy medal.

Spory zawód sprawił natomiast Paweł Kiełpiński, który do tej pory regularnie zdobywał medale na Pucharach Polski, tym razie po wygraniu jednej walki zajął dopiero 7 miejsce. Paweł, zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego, musi zmienić swoje podejście do treningów i zaangażowania w uprawianie sportu, tym bardziej, że jest on dopiero pierwszy rok młodzikiem.

Sześcioro naszych reprezentantów startowało także w zawodach w Mini Sumo, wszyscy walczyli bardzo ambitnie i każdy wrócił z medalem.

Wyniki Mistrzostw Polski Młodzików w Sumo:
Aleksandra Jędruszczak – kat. wagowa do 50 kg – I miejsce;
Tymon Rytlewski – kat. wagowa do 55 kg – I miejsce;
Michał Kondratowicz – kat wagowa do 40 kg – III miejsce;
Filip Kozłowski – kat. wagowa do 50 kg – V miejsce;
Paweł Kiełpiński – kat. wagowa do 60 kg – VII miejsce;
Zuzanna Murzynowska – kat. wagowa +65 kg – VII miejsce;
Stanisław Bieńkowski – kat. wagowa do 45 kg – IX miejsce;
Antoni Ostapkowicz – kat. wagowa do 55 kg – IX miejsce.

Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci w Mini Sumo:
Piotrek Kiełpiński – kat. wagowa do 50 kg – I miejsce;
Zuzia Murzynowska – kat. wagowa do 70 kg – I miejsce;
Antek Rytlewski – kat. wagowa do 35 kg – II miejsce;
Staś Bieńkowski – kat. wagowa do 45 kg – II miejsce;
Filip Kozłowski – kat. wagowa do 50 kg – II miejsce;
Antek Ostapkowicz – kat. wagowa do 55 kg – II miejsce.

Zarząd klubu składa wszystkim medalistom oraz ich rodzicom serdeczne gratulacje z osiągniętych rezultatów oraz życzy dalszych sukcesów na matach krajowych i zagranicznych.