ME Młodzików w sumo

W piątek, 23 lipca, w Siedlcach, odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików w sumo, w zawodach udział wzięło dwoje reprezentantów naszego klubu, Ola Jędruszczak startowała w kategorii wagowej do 50 kg, a Tymek Rytlewski w kategorii wagowej do 55 kg.

Obydwoje nie mieli szczęścia w losowaniu, Ola w pierwszej walce wylosowała bardzo silną Ukrainkę Adelię Bardeu, walczyła bardzo dzielnie, ale została skontrowana po własnym ataku i przegrała, następnie w repasażach, w walce o brązowy medal, spotkała się z koleżanką z reprezentacji Kayą Kwaśny, wygrała z nią zdecydowanie i tym samym zajęła trzecie miejsce. Jest to już drugi medal reprezentanta naszego klubu na imprezie tej rangi w sumo.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje Oli oraz jej rodzicom osiągniętego wyniku i liczy na podobne sukcesy w grupie kadetek.

Natomiast Tymek z całą pewnością nie zaliczy tego startu do udanych swoich występów, jako mistrza Polski stać go na wiele więcej.