MP Kadetów w Sumo

W niedzielę, 29 maja b.r. w Kwidzynie, odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Sumo.
Nasz klub reprezentowała jedynie Ola Jędruszczak, startowała w swojej kategorii wagowej do 55 kg oraz w kategorii OPEN.

W kategorii do 55 kg Ola niespodziewanie przegrała swoją pierwszą walkę i odpadła z rywalizacji, natomiast w kategorii OPEN powalczyła rewelacyjnie.

Po trzech wygranych walkach w rundzie zasadniczej Ola przegrała z późniejszą mistrzynią Polski w tej kategorii Poliną Onyshchak z KS Sobieski Poznań, następnie w repasażach początkowo wygrała dwie walki, w tym drugą walkę z Nikolą Frankiewicz z ZTS Sokół Lublin, mistrzynią Polski w kategorii +70 kg, która była cięższa od Oli o ok. 80 kg, a w walce o trzecie miejsce i brązowy medal pokonała Urszulę Jankiewicz z UAKS Podlasie Białystok.
Za swoją ambitną postawę Ola została uznana za najlepszą zawodniczkę Mistrzostw Polski Kadetek i otrzymała z tej okazji okazały puchar.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje zawodniczce oraz jej rodzicom i życzy dalszych sukcesów.

Udział w zawodach był współfinansowany z dotacji z budżetu Miasta Olsztyn.