Trzy medale w Grudziądzu

240 zawodników z 15 klubów brało udział w Festiwalu Judo Dzieci o „Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza” w minioną sobotę w Grudziądzu.

Nasz klub reprezentowało 10 zawodników z czego połowa to debiutanci. Uczestników podzielono na trzy grupy wiekowe: roczniki 2009 – 2010, 2011 – 2012 i 2013 – 2014,

Najlepiej spisał się Piotrek Kiełpiński, który w kategorii wagowej do 55 kg wywalczył złoty medal, jego brat Paweł, w najstarszej grupie wiekowej, w kategorii wagowej do 50 kg zdobył srebrny medal, a Nikodem Łęgowski, w tej samej grupi wiekowej, zdobył brązowy medal.

Ponad to piąte miejsca, najgorsze dla judoki bo tuż za podium, wywalczyli : w grupie najmłodszej,Aleksander Perkowski i Zbigniew Radomski w kategorii wagowej do 28,5 kg, Antek Rytlewski w kategorii wagowej do 38 kg i Szymek Nosek w kategorii wagowej do 60 kg, wszyscy wymienieni zawodnicy poprzegrywali swoje walki o wejście di finału, a następnie walki o brązowe medale. Taki efekt walk to efekt braku doświadczenia, może za wyjątkiem Antka, pozostali to debiutanci.

W zawodach startowali także Staś Perkowski, który zajął VII miejsce w kategorii wagowej do 27 kg w najmłodszej grupie wiekowej oraz Janek Bęben i Kuba Bogdański dla których był to także debiut w zawodach judo.

Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się dużą ambicją i walecznością co dobrze rokuje na przyszłość.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje zawodnikom oraz ich rodzicom postawy na macie i osiągniętych wyników i życzy dalszych sukcesów.