Michał Hul trzecim sumitą w Europie

alt
W piątek, 19 września 2014 roku, w Lidzie na Białorusi, odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików w Sumo. Nasz kraj reprezentował m.in. aktualny Mistrz Polski w tej grupie wiekowej, w wadze do 60 kg, zawodnik naszego klubu – Michał Hul, wraz z  trenerem Aleksandrem Wolskim.
Zawody zdominowali zawodnicy Rosji i Ukrainy, którzy zdobyli większość tytułów mistrzowskich.
Michał Hul, dla którego był to debiut w imprezie tej rangi, spisał się rewelacyjnie, w swojej kategorii wagowej, do 60 kg, zdobył brązowy medal, przegrał tylko jedną walkę o wejście do finału z reprezentantem Rosji, a werdykt wydano po dyskusji sędziów, gdyż nie był jednomyślny.
Należy podkreślić, że sukces Michała był okupiony dwutygodniowym „zbijaniem” wagi, co spowodowało osłabienie fizyczne Michała, ale sukces wieńczy dzieło.
Jest to pierwszy medal w sumo dla klubu, naszego miasta i województwa, jest więc tym bardziej cenny.
Zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego, Michał cały czas się rozwija, nie brak mu ambicji i wytrwałości, i największe sukcesy są jeszcze przed nim.