Wakacyjna Akademia Judo 2015

Kolejna Wakacyjna Akademia Judo przeszła do historii. W dniach 18-26 lipca gościliśmy w OKW Jakubowo k.Mrągowa u przesympatycznych Państwa Katarzyny i Marka Gruszczyńskich, którzy nie szczędzili trudu, aby nasze zgrupowanie przebiegło w spokojnej atmosferze.

Po raz pierwszy w zgrupowaniu udział wzięły przedszkolaki oraz osoby niepełnosprawne trenujące w naszym klubie ( zdjęcia w zakładce „Judo niepełnosprawnych”) i wszyscy doskonale dali sobie radę , a program zgrupowania był bardzo „napięty”.

Każdy dzień rozpoczynał rozruch poranny o godzinie 7:00, następnie do obiadu były rozgrywki w koszykówkę i trening na macie oraz kąpiel w jeziorze, po obiedzie kolejny trening na macie, gry zespołowe i kąpiel w jeziorze, każdy dzień kończył trening na macie o godzinie 20:00, czasami popołudniowy trening na macie zastępował marszobieg, siłownia lub wycieczka kajakami do Kosewa.

Program zgrupowania był tak ułożony, że nikt się nie nudził, a wieczorem każdy z ulgą kładł się spać.

Również towarzyszący nam rodzice aktywnie spędzali czas, codziennie grali w „kosza” i „siatkę” lub kometkę, pływali na kajakach, spacerowali z kijkami po okolicy, dawali bardzo dobry przykład wszystkim uczestnikom zgrupowania .

Pogoda dopisywała nam przez całe zgrupowanie, oprócz ostatniego dnia, deszcz rozpadał się dokładnie o godzinie 19:30, kiedy to mieliśmy tradycyjnie rozpalać ognisko i piec kiełbaski, ale od czego pomysłowość trenera Kuby i rodziców, w błyskawicznym tempie zorganizowano dwa grille i zamiast na ognisku kiełbaski zostały upieczone na węglu drzewnym ale i tak wszystkim bardzo smakowały.

Miłym akcentem na zgrupowaniu była wizyta Pani Prezes Hanny Baszyńskiej, która odwiedziła nas w Jakubowie, z zainteresowaniem wysłuchała opinii uczestników na temat zgrupowania, obejrzała trening na macie i poczęstowała uczestników dużą torbą słodyczy.

Ostatniego dnia zgrupowania odbyły się egzaminy na wyższe stopnie judo, trzeba przyznać, że wszyscy zdający sumiennie przygotowali się do egzaminu i nie można było nikogo „oblać”.

Zgrupowanie przebiegło bez większych kontuzji i chorób, na zakończenie wszyscy otrzymali stosowne certyfikaty zaświadczające o uczestnictwie w zgrupowaniu, a osoby które zdały na wyższy stopień judo certyfikaty o zdaniu egzaminu, wszyscy zadeklarowali chęć uczestnictwa w przyszłorocznym zgrupowaniu.

Zarząd UKSJ NIPPON w Olsztynie składa podziękowania Państwu Katarzynie i Markowi Gruszczyńskim za miłe przyjęcie oraz trud włożony do profesjonalnego zorganizowania naszego zgrupowania, obiecujemy także że w przyszłym roku przyjedziemy ponownie.

Osobne, ogromne podziękowania, należą się rodzicom, którzy byli z nami w Jakubowie, bez ich nieocenionej pomocy zgrupowanie z pewnością nie przebiegło by tak „gładko”, a w szczególności Panu Markowi Drzewickiemu, który pełnił funkcję kierownika zgrupowania, oraz Panu Sebastianowi Jędruszczak, który codziennie niestrudzenie dokumentował nasze zgrupowanie fotorelacje umieszczał na naszej stronie internetowej, Panowie – jeszcze raz wielkie dzięki.