Zawody w Grudziądzu

W sobotę, 14 marca, w Grudziądzu odbyły się  XVI Otwarte Mistrzostwa Grudziądza w Judo o „Puchar Prezydenta Grudziądza” w kategorii młodzików i dzieci, w których udział wzięli także reprezentanci naszego klubu.
Dla wielu z nich był to debiut w większych zawodach, ale ku ogólnemu zaskoczeniu, jak na debiutantów, doskonale sobie poradzili, chociaż byli znacznie młodsi od swoich przeciwników.
Po przełamaniu początkowej tremy wszyscy walczyli jak „starzy” wyjadacze, na wyróżnienie zasługuje tutaj szczególnie postawa Mateusza Budzisza i Tymka Rytlewskiego, którzy po przegraniu swoich pierwszych walk nie załamali się tylko w pięknym stylu walczyli ze zdwojoną energią, a byli przecież młodsi od swoich rywali o 2 lata, oby tak dalej chłopaki!
Dużą wolą walki wykazali się także  Adaś Gulewicz, który dopiero po przegraniu pierwszej walki przypomniał sobie jak należy walczyć, oraz Adam Rydwański, którego chyba 3 miejsce zbyt szybko usatysfakcjonowało. Natomiast Igor  Miszczak powalczył poniżej swoich możliwości, bo z jego doświadczeniem z każdych takich zawodów powinien już przywozić medal.
W grupie starszej doskonale powalczył Maciek Dębowski, który po wygraniu 2 walk w tym ze zwycięzcą tej kategorii wagowej, tylko 3 małymi punktami przegrał złoty medal, ale okazja do poprawienia wyniku będzie już za tydzień w Bydgoszczy.
Poniżej podajemy rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:
Roczniki 2005-2007  i młodsze:

Kat. wagowa do 23 kg
VII miejsce – Tymek Rytlewski

Kat. wagowa do 27 kg
V miejsce – Igor Miszczak
VII miejsce – Gulewicz Adam
VII miejsce – Szymon Budzisz
Kat. wagowa do 36 kg
VII miejsce – Mateusz Budzisz
Kat. wagowa +46 kg
III miejsce – Adam Rydwański
Roczniki 2003-2004
Kat. wagowa do 46 kg
II miejsce – Maciek Dębowski
Młodzicy
Kat. wagowa do 46 kg
IV miejsce – Paweł Wróbel