Mistrzostwa Bydgoszczy

W sobotę, 12 marca 2016 roku, w Bydgoszczy, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy Dzieci i Młodzików w Judo, w których udział wzięło 320 zawodniczek i zawodników z 41 klubów z całej Polski, a wśród nich bardzo skromna ekipa naszego klubu.

W zawodach wystartowało dwóch naszych reprezentantów, Mateusz Ochnik w kategorii wagowej do 50 kg i Paweł Gołaszewski w kategorii wagowej do 66 kg.

Mateusz zakończył swój udział w zawodach na pierwszej walce, dał się zaskoczyć na początku walki, zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego, Mateusz wbrew zaleceniom nie był dokładnie rozgrzany i nie miał koncepcji na rozegranie walki, co spowodowało, że swój udział w zawodach zakończył na pierwszej walce, a szkoda, bo Mateusz już niejednokrotnie dał popis swoich umiejętności i ambicji i w przeszłości wygrywał z lepszymi zawodnikami.

Paweł Gołaszewski, w kategorii wagowej do 66 kg, w rewelacyjnym stylu wygrał pierwszą walkę przez rzut z Danielem Zajączkowskim z klubu Galeon Gdynia, a następnie drugą walkę przez rzut połączony z trzymaniem z Adamem Janeczko z klubu Orzeł Kończewo.

Niestety w trakcie tej drugiej walki doznał kontuzji nadgarstka lewej ręki, która pomimo wygrania tej walki, uniemożliwiła mu dalszy udział w zawodach i Paweł, na wniosek trenera Aleksandra Wolskiego, nie przystąpił do walki półfinałowej, tym samym zajął trzecie miejsce w zawodach. Zarówno trener jak i Paweł byli niepocieszeni z takiej sytuacji.