UKSJ „NIPPON” OLSZTYN

altUczniowski Klub Sportowy Judo „NIPPON” w Olsztynie powstał w wyniku rozpadu UKS „Rekord” Olsztyn, gdzie funkcjonowały dwie sekcje: siatkówki chłopców i właśnie judo.
W 2007 roku sekcja judo postanowiła się usamodzielnić, w związku z czym, po wcześniejszych  konsultacjach z członkami klubu i ich rodzicami, zlikwidowano sekcję judo w UKS „Rekord” i powołano do życia nowy klub UKSJ „NIPPON”.
Zebranie założycielskie odbyło się w dniu 15 grudnia 2007 roku,a nowy klub został zarejestrowany w ewidencji uczniowskich klubów sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Olsztyna w dniu 7 stycznia 2008 roku.
Należy jednak podkreślić, ze wszyscy członkowie sekcji judo UKS „Rekord” przenieśli się do nowego klubu, i tym samym UKSJ „NIPPON” Olsztyn stał się spadkobiercą i kontynuatorem sukcesów jakie odnosili jego członkowie w barwach poprzedniego klubu.
 
Nazwa klubu powstała w wyniku wielu dyskusji, a w końcu wskutek głosowania członków klubu nad przedstawionymi propozycjami, prawdopodobnie przeważyło pochodzenie judo z Kraju Kwitnącej Wiśni, a słowo “Nippon” w języku japońskim oznacza Japonia.
 
 
Pierwszym Prezesem klubu został wybrany Pan Grzegorz Basaj, a na pozostałych członków Zarządu wybrani zostali:
  • Aleksander Wolski – wiceprezes ds. Szkoleniowych;
  • Dariusz Koszałka –  wiceprezes ds. Organizacyjnych;
  • Tadeusz Burzyński – Skarbnik;
  • Edyta Rulka – Sekretarz.
Klub swoją działalność prowadził w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie przy ul.Stramkowskiej 13.
Od września 2010 roku klub mieści się w Szkole Podstawowej nr 6 w Olsztynie
przy ul.Gdyńskiej 17
.
W dniu 05 listopada 2010 roku, podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego klubu z pełnionych funkcji zrezygnowali Prezes Grzegorz Basaj, z powodu nadmiaru obowiązków służbowych, oraz Sekretarz Pani Edyta Rulka z powodu dłuższego wyjazdu za granicę.
W ich miejsca jednogłośnie wybrano na funkcję Prezesa Panią Hannę Baszyńską, a na funkcję Sekretarza Emilię Rulka- Liszewską.
 
Pani Hanna Baszyńska jest Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 w Olsztynie, wielka miłośniczka sportu, okazująca wiele serca młodym sportowcom, w przeszłości jedna z założycielek i wieloletnia Prezes UKS”Rekord” Olsztyn.
Emilia Rulka – Liszewska to wieloletnia zawodniczka judo najpierw UKS „Rekord”, a potem UKSJ „NIPPON” Olsztyn,wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, reprezentantka Polski, wychowanka trenera Aleksandra Wolskiego.
 
Od 2011 roku w klubie równolegle funkcjonuje także sekcja sumo, zawodnicy klubu także w tej dyscyplinie odnieśli już wiele sukcesów w kategorii dzieci.
 
W lutym 2012 roku klub ropoczął swoją działalność w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek” w Olsztynie, gdzie w czterech grupach trenuje ogółem ponad 50 dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
altaltalt