Otwarte Mistrzostwa Elbląga

W sobotę, 25 kwietnia, odbyły się Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa Elbląga Dzieci i Młodzików w Judo im. Czesława Misiuka.

W imprezie udział wzięli reprezentanci klubów z województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i oczywiście warmińsko-mazurskiego. Poziom turnieju, zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego, należy określić jako bardzo wysoki, niektórzy zawodnicy wykazywali szeroki zakres technik i wygrywali walki efektownymi rzutami. Po ich zaangażowaniu w walkach widać było, że na treningach naprawdę solidnie pracują. Szkoda, że kilku naszych zawodników nie pojechało na te zawody, bo mogliby się sporo nauczyć.

Nasz klub reprezentowało 7-mioro zawodników, zdaniem trenera, jedni spełnili pokładane w nich nadzieje, a inni rozczarowali. Najbardziej rozczarowali ci , którzy na godzinę przed startem telefonicznie poinformowali, że nie wezmą udziału w zawodach, pomimo zapewnienia przez trenera Aleksandra Wolskiego bezpłatnego transportu do Elbląga. Ale , jak mówi trener: ”Trudno , widocznie mieli coś ważniejszego do załatwienia”.

Największe gratulacje należą się dla Pawła Gołaszewskiego i Maćka Dębowskiego, którzy bardzo pechowo przegrali swoje najważniejsze walki.

Paweł, który walczył w kategorii wagowej + 60 kg, był w niej najlżejszy,pomimo swojej waleczności, nie dał rady przeciwnikom cięższym o 10 i 18 kg, ale wygrał zdecydowanie walkę o brązowy medal również z cięższym przeciwnikiem, swoją drogą, jaki jest sens włączania do jednej kategorii wagowej chłopaków o tak dużej różnicy wagi, jedynym wytłumaczeniem jest chyba brak medali żeby utworzyć jeszcze jedną kategorię wagową.

Natomiast Maciek po doskonałej pierwszej walce, wygranej przez rzut z zawodnikiem o wyższym stopniu, przegrał bardzo pechowo w ostatnich sekundach, walkę o finał, a następnie w podobny sposób walkę o brązowy medal. Ale zdaniem trenera, Maciek na razie zbiera doświadczenia i jeszcze pokaże na co go stać.

Poniżej podajemy rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:

Grupa wiekowa 2005 i młodsi:
Igor Miszczak – kat. wagowa do 27 kg – VII miejsce;
Patryk Ornatowski – kat. wagowa do 30 kg – udział.

Grupa wiekowa 2003-2004:
Maciek Dębowski – kat. wagowa do 50 kg – V miejsce
Mateusz Ochnik – kat. wagowa do 50 kg – VII miejsce;
Paweł Gołaszewski – kat. wagowa +60 kg – III miejsce.

Dziewczęta roczniki 2003 i młodsze:
Ola Białoskurska – kat. wagowa +50 kg – VII miejsce.

Młodzicy:
Michał Hul – kat. wagowa do 66 kg – V miejsce.