„Brązowy” Dawid

W sobotę, 24 września, w Gorzowie Wlk. Odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Kadetów i Kadetek, Młodzików i Młodziczek w Sumo, w których uczestniczyli także reprezentanci naszego klubu.

Zawody stały na wysokim poziomie, stawką był udział w Mistrzostwach Europy, a walki były bardzo zacięte.

Jedynym medalistą z naszych reprezentantów został Dawid Puchalski, który wywalczył brązowy medal w kategorii do 65 kg w grupie kadetów, pozostali nasi reprezentanci zajęli najgorsze miejsca dla sportowców, czyli „piąte”, co oznacza, że uplasowali się tuż za podium. Walki o medale były zacięte, ale naszym reprezentantom zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego, zabrakło „tego czegoś”, co cechuje dobrych zawodników, którzy potrafią się skoncentrować i wygrywać decydujące walki o medale.

Najmilszą niespodziankę sprawiła Natalka Hul, która pomimo dłuższej przerwy w treningach wygrała w bezapelacyjny sposób dwie walki, ale niestety jej także zabrakło troszkę szczęścia w walkach o finał i o brązowy medal. Potwierdziła się stara zasada: „kto nie wygrywa walki o wejście do finału to przegrywa także walkę o brązowy medal”, szkoda tylko, że spotkało to Natalkę, gdyż swoją postawą w pełni zasłużyła na wyższą lokatę.

Poniżej podajemy rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:

Młodziczki:
Kat. wagowa do 50 kg:
V miejsce – Natalka Hul;

Młodzicy:
Kat. wagowa do 55 kg:
V miejsce – Paweł Wróbel;
V miejsce – Mateusz Ochnik;

Kat. wagowa do 60 kg:
V miejsce – Maciek Dębowski;

Kat. wagowa do 70 kg:
V miejsce – Paweł Gołaszewski;

Kadeci:
Kat. wagowa do 55 kg:
V miejsce – Paweł Wróbel;

Kat. wagowa do 65 kg:
III miejsce – Dawid Puchalski.