4 medale w Grudziądzu

W sobotę, 5 listopada 2016 roku, w Grudziądzu, odbył się „Festiwal Judo Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza”, w którym udział wzięło ponad 250 zawodniczek i zawodników z 25 klubów z północno- wschodniej Polski, a wśród nich także skromna, bo 9-cio osobowa reprezentacja naszego klubu.

Najlepiej spisali się najmłodsi nasi reprezentanci, Tymek Rytlewski i Ola Jędruszczak, którzy w zdecydowany sposób wygrali swoje kategorie wagowe, każde z nich musiało wygrać po cztery walki, obydwoje wygrali swoje wszystkie walki przed czasem, z tym, że Ola musiała wygrać w swojej kategorii wagowej z chłopcami i wszystkich swoich rywali pokonała przez rzuty, czym dwóch swoich rywali doprowadziła do płaczu.

Kolejne medale w swoich kategoriach zdobyli Paweł Gołaszewski – srebrny i Mateusz Ochnik – brązowy, jest to wynik dobry, ale nie do końca zadowala trenera Aleksandra Wolskiego, który uważa, że tych zawodników stać na dużo lepsze walki i wyższe lokaty.

Nie potwierdził natomiast swoich umiejętności Mateusz Budzisz, który spokojnie powinien wygrać swoją kategorię wagową, ale chyba zbyt szybko uwierzył w swoje „mistrzostwo”, trzeba chyba więcej pokory i koncentracji na treningach.

Podkreślić także należy postawę Tymka Szczebiota, debiutanta na tak dużej imprezie, który nie wystraszył się rywali i dzielnie walcząc zajął V miejsce w swojej kategorii wagowej.

Poniżej podajemy rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:

Roczniki 2009 – 2008:
Kat. wagowa do 28 kg:
I miejsce – Tymek Rytlewski;
VII miejsce – Paweł Kiełpiński;

Kat. wagowa do 37 kg:
VII miejsce – Mariusz Wysocki;

Kat. wagowa +40 kg:
V miejsce – Mateusz Budzisz;

Roczniki 2006 – 2007:
Kat. wagowa do 26 kg:
I miejsce – Ola Jędruszczak;

Kat. wagowa do 50 kg:
V miejsce – Tymek Szczebiot;

Roczniki 2004 – 2005:
Kat. wagowa do 30 kg:
V miejsce – Igor Miszczak;

Kat. wagowa do 57 kg:
III miejsce – Mateusz Ochnik;

Kat. wagowa +57 kg:
II miejsce – Paweł Gołaszewski.

Wybrane walki naszych reprezentantów: