13 medali w Elblągu

Nasza 14-osobowa ekipa przywiozła 13 medali z mocno obsadzonych zawodów Tomita CUP. Startowało 160 młodych judoków i judoczek ze wszystkich klubów z Elbląga, Braniewa, Olsztyna, Grudziądza oraz zawsze mocni zawodnicy z Kaliningradu.

Z naszej ekipy najlepiej wypadł Wiktor Wróblewski, który zwyciężając przed czasem wszystkie walki w najliczniejszej kategorii wagowej rocznika 2011-2012, zdobył nie tylko złoty medal, lecz także został doceniony przez organizatorów i uznany najlepszym zawodnikiem zawodów.

Świetnie spisał się również Karol Budnik, który stanął na trzecim miejscu podium w tej samej kategorii wagowej. Bezapelacyjnie wygrał swoją kategorię wagową Łukasz Puchała, kończąc wszystkie walki przed czasem. Jak zawsze można liczyć na Olę Jędruszczak, która do swojej kolekcji dołącza kolejny złoty medal. Tym razem jednak trzeba docenić różnorodność technik, jakimi kończyła swoje walki. Czwarty złoty medal dla klubu zdobył Szymek Budzisz wygrywając walkę finałową poprzez ładny czysty rzut. Trochę gorzej poszło naszym pozostałym zawodnikom. Tymek Rytlewski mimo, że w całych zawodach nie stracił punktu, obie walki z późniejszymi finalistami przegrał przez wskazanie sędziów i zajął “tylko” trzecie miejsce. Umiejętności ofensywnych zabrakło też Oldze Drzewickiej i Pawłowi Kiełpińskiemu i to będzie tematem przewodnim naszych kolejnych treningów.

Warto również zauważyć, że niezwykle mocno obsadzona była kategoria 48kg, w której walczyli Mateusz Budzisz i Tymek Szczebiot.

Mateusz musiał pokonać silnych zawodników, aby dostać się do finału. Brawa należą się naszym debiutantom Kuba i Karol, którzy stoczyli walki nie
tylko ze swoimi przeciwnikami, ale przede wszystkim ze swoimi emocjami. Liczymy na to, że udział w zawodach zachęcił do wystartowania w kolejnych już za tydzień.

 

Poniżej wyniki poszczególnych zawodników.

Rocznik 2011-2012
19 kg
Wiktor Wróblewski – 1 miejsce
Karol Budnik – 3 miejsce
 
24 kg
Julka Pinkowska – 1 miejsce
 
25 kg
Kuba Maksymowicz – 3 miejsce
 
Rocznik 2009-2010
21 kg
Łukasz Puchała – 1 miejsce
 
29 kg
Paweł Kiełpiński – 3 miejsce
 
33 kg
Szymek Budzisz – 1 miejsce
 
36 kg
Mariusz Wysocki – 2 miejsce
 
Rocznik 2007-2008
26kg
Ola Jędruszczak – 1 miejsce
Olga Drzewicka – 3 miejsce
 
28kg
Tymon Rytlewski – 3 miejsce
 
48kg
Mateusz Budzisz – 2 miejsce
Tymek Szczebiot – 7 miejsce
 

Wybrane walki naszych zawodników:
MateuszOla i OlgaWiktor

Szymon

Tymon