M.P. Młodzików w Sumo

16 września 2018 roku w Kobylinie, woj. Wielkopolskie, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Sumo. W zawodach udział wzięło 165 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całej Polski.

W imprezie udział wzięli także reprezentanci naszego klubu i zdobyli 3 medale.

Najlepiej wypadła Zuzia Domke, która w kategorii wagowej do 40 kg wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski, należy przy tym zaznaczyć, że był to pierwszy start Zuzi w sumo, nigdy dotychczas nie brała udziału w zawodach w tej dyscyplinie sportu.

Srebrne medale wywalczyli Klaudia Kaczor w kategorii wagowej do 45 kg i Miłosz Baszczyński w kategorii wagowej +70 kg, o ile Miłosz utrzymał swój poziom to do Klaudii można mieć zastrzeżenia, gdyż broniła ona srebrnego medalu z ubiegłego roku.

Cała trójka zachowała jeszcze szanse na udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 19/21. 10. 2018 roku w Estonii, ostatnią imprezą kwalifikacyjną dla młodzików będą zawody z cyklu Puchar Polski, które odbędą się w najbliższy weekend w Gorzowie Wielkopolskim, trzymamy kciuki za całą trójkę.

Piąte miejsca zajęli w swoich kategoriach wagowych: Hubert Murzynowski w kat. wagowej do 60 kg i Hubert Olszowiec w kat. wagowej do 70 kg, natomiast całkowicie zawiódł Patryk Polech, który w eliminacjach przegrał dwie walki i odpadł z turnieju.

Zarząd klubu wszystkim medalistom składa serdeczne gratulacje i życzy sukcesów w walce o kwalifikacje na Mistrzostw Europy.