Nippon z charakterem

27 października 2018 odbyły się zawody z cyklu „Arrachion Judo Kids Cup”. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, gdyż swoich zawodników wystawiły wszystkie najlepsze kluby z województwa (Olsztyn, Ełk, Elbląg, Braniewo), a w niektórych kategoriach wagowych pojawili się dodatkowo Judocy z Litwy. Mimo silnej obsady bardzo dobrze spisała się 15 osobowa załoga z Nipponu zdobywając łącznie 9 medali.

Na wyróżnienie zasługuje cała ekipa Nipponu, bo choć w niektórych walkach mogło brakować jeszcze umiejętności, zwłaszcza dla naszych początkujących Judoków, to nie było żadnej walki z udziałem naszego zawodnika w której brakowało by odwagi czy charakteru.

Z pucharami za pierwsze miejsce, wrócili do domu Paweł i Tymek. Paweł wygrywał wszystkie walki przed czasem. Natomiast Tymek, występował w najmocniej obsadzonej kategorii wagowej i posługując się różnorodnymi technikami zwyciężył aż w 6 walkach.

Nie zawiodły nasze najbardziej „charakterne” dziewczyny Louisa i Ola. Pierwsza stoczyła bardzo zacięte pojedynki z koleżankami z Gwardii, druga widowiskowymi rzutami powalała kilka kilo cięższych od siebie chłopaków. Niestety w obu przypadkach, chwila nieuwagi w finałowej walce, kosztowała utratę złotego medalu, a w przypadku Oli pewnie także i tytułu zawodniczki turnieju.

Bardzo dobrze wypadła też kategoria 35 kg dzieci młodszych, gdzie Staś i Antek podzielili się brązowymi medalami.

Swój pierwszy start zaliczyła Nastka i choć nie udało się niestety wygrać z bardziej doświadczonymi rywalkami to zaznaczyć trzeba, że dzielnie stawała do każdego pojedynku, co na pierwszych zawodach jest bardzo trudne.

Jeszcze raz chciałbym pogratulować całej piętnastce postawy na zawodach. Charakteru Wam nie brakuje. Będziemy teraz pracować nad wzmacnianiem umiejętności.

Poniżej wyniki zawodów.

Dzieci młodsze 2009-2010

Złoto – Paweł Kiełpiński

Srebro – Lousie Kettler

Brąz – Igor Mączewski, Oskar Malinowski, Antek Ostapkowicz, Staś Bieńkowski,

IV miejsce – Zuzia Murzynowska

V miejsce – Nikoś Łęgowski, Błażej Falski, Anastazja Więcek

Dzieci starsze 2007-2008

Złoto – Tymek Rytlewski

Srebro – Ola Jędruszczak

Brąz – Zuzia Horutko

V miejse – Robert Kamiński

VII miejse – Mateusz Kamiński

 

Wybrane walki naszych reprezentantów: