PP w Warszawie

W Warszawie – Falenicy odbył się ostatni w tym roku Puchar Polski Kadetów i Młodzików w Sumo, ale punkty zdobyte w tych zawodach zaliczają się już do rankingu Kadry Narodowej na 2019 rok.

Nasz klub reprezentowała skromna, bo tylko 3-osobowa reprezentacja. Zawodnicy, zgodnie z obowiązującym regulaminem, mieli prawo steru w dwóch kategoriach wagowych, z czego skorzystał trener Aleksander Wolski i zgłosił naszych reprezentantów do dwóch startów, każdy startował w swojej kategorii wagowej i o jedną kategorię wagową wyżej. Jest to powszechnie praktykowany zwyczaj w sumo, ponieważ w sumo walki trwają dość krótko, to w interesie trenera, ze względów szkoleniowych, i zawodników jest aby tych walk było jak najwięcej.

Nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony, walczyli bardzo ambitnie, troszkę zawiódł Paweł Gołaszewski, który przegrał, przez „gapiostwo”, dwie decydujące walki, ale taki jest sport, Paweł, który już wygrywał Puchary Polski, powinien być bardziej skoncentrowany w decydujących walkach.

Z kolei Maciek Dębowski nie może przeskoczyć , od prawie 2 lat z drugiego miejsca w centralnych zawodach, na pierwsze, ale to dopiero początek kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2019 roku na Węgrzech, i mamy nadzieję, wszystko co najlepsze jeszcze przed Maćkiem.

Nie spełnił oczekiwań trenera również Hubert Murzynowski, który do walk przystępuje bez wiary w swoje umiejętności.

Rezultaty naszych reprezentantów:

Młodzicy:
Kat. wagowa do 60 kg:
Hubert Murzynowski – V miejsce;

Kat. wagowa do 65 kg:
Hubert Murzynowski – III miejsce.

Kadeci:
Kat. wagowa do 85 kg:
Maciek Dębowski – II miejsce;
Paweł Gołaszewski – VII miejsce;

Kat. wagowa do 95 kg:
Maciek Dębowski – III miejsce;
Paweł Gołaszewski – III miejsce.

Wybrane walki: