Pierwsze tegoroczne medale w sumo

W ostatnią niedzielę, 8 marca, w Suwałkach, odbyły się pierwsze tegoroczne zawody w sumo z cyklu Puchar Polski Kadetów i Młodzików.

Nasz klub reprezentowało 7 młodzików i jeden kadet, w tym aż trzech debiutantów.

Najlepiej wypadli: Ola Jędruszczak i Paweł Gołaszewski, którzy wywalczyli po jednym złotym i jednym srebrnym medalu.

Ola w kategorii wagowej do 40 kg wygrała wszystkie swoje walki, zajęła pierwsze miejsce i potwierdziła swoją dominację w tej kategorii wagowej i gdyby nie „pomyłka” sędziów to wywalczyła by także drugi złoty medal w kategorii do 45 kg, ale w decydującej o złotym medalu walce sędziowie bardzo wyraźnie „pomylili” się na korzyść jej przeciwniczki, co potem, po obejrzeniu nagrania walki, sami przyznali, a Oli został na pocieszenie srebrny medal w kategorii wagowej.

Paweł powalczył w swoim stylu, zdecydowanie wygrał swoją kategorię wagową, dodatkowo wystąpił w kategorii OPEN, gdzie zajął drugie miejsce.

Zarówno Ola jak i Paweł zdecydowanie liderują w rankingu Polskiego Związku Sumo w swoich kategoriach wagowych i są gółwnymi kandydatami do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się jesienią w Rumunii.

Na uwagę zasługuje postawa naszych debiutantów, w kategorii wagowej do 40 kg wystąpił Oliwier Lisatowicz, który w swoim debiucie wywalczył brązowy medal, ale trzba dodać, że był najlżejszy w swojej kategorii wagowej. W kategorii do 50 kg wystąpili Paweł Kiełpiński i Mateusz Kamiński, obydwaj walczyli bardzo ambitnie, powygrywali po kilka walk, ostatecznie Paweł wywalczył brązowy medal, a Mati zajął V miejsce, takie same miejsce zajął w kategorii do 55 kg, można by przyjąć,że był największym pechowcem w naszej ekipie, bo po doskonałych walkach wrócił bez medalu.

W kategorii do 70 kg Hubert Murzynowski po przeciętnych walkach zajął III miejsce, a w kategorii +70 kg był piąty.

Startował także Tymek Rytlewski, po zmianie kategorii wagowej trochę trudno było mu się odnaleźć na macie i w kategorii wagowej do 45 kg zajął ostatecznie V miejsce.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje wszystkim medalistom ambitnych postaw, zdobytych medali i dobrych walk oraz życzy dalszych sukcesów.