Puchar Polski w Piasecznie

W niedzielę, 27 września, w Piasecznie odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Juniorów Młodszych w Judo, które były jednocześnie kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo.

Starował nasz jeden reprezentant, Paweł Gołaszewski w kategorii wagowej do 90 kg.

W pierwszej rundzie Paweł miał wolny los, a w drugiej spotkał się z Wiktorem Mika z klubu Judo Tigers Wrocław, Paweł najpierw rzucił go na waza-ri, a potem przytrzymał i wygrał walkę przed czasem.

W drugiej walce, która decydowała o wejściu do finału, spotkał się z bardzo niewygodnym przeciwnikiem, Łukaszem Sojak KJ Koka Jastrzębie Jastrzębie Zdrój, od początku walki walki Paweł bardzo dokładnie realizował założenia taktyczne, na początku walki rzucił przeciwnika na uchi- matę i walczył bardzo aktywnie prawie do samego końca, niestety 22 sekundy przed końcem walki Paweł zdekoncentrował się na chwilę i „nadział” się na kontrę przeciwnika, która zakończyła walkę przed czasem.

W walce o trzecie miejsce Paweł uległ Jakubowi Nowakowskiemu z UKS Kodokan Toruń, szkoda ponieważ do finałów OOM kwalifikowali się tylko medaliści.