Mistrzostwa Polski Kadetów w Sumo

W niedzielę, 04.10 b.r., w dalekich Pyrzycach, odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w Sumo, w których wziął udział Paweł Gołaszewski, dla którego był to pożegnalny start w tej grupie wiekowej, gdyż od 2021 roku Paweł będzie już juniorem.

Paweł wystartował w kategorii do 95 kg, najpierw w grupie, po trzech wygranych walkach, wywalczył drugie miejsce, następnie wygrał półfinał i w walce o złoty medal spotkał się z Taronem Shahinyanem, zawodnikiem UKS Master Łódź, któremu niestety uległ po bardzo wyrównanej walce. Tym samym Paweł wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

Należy podkreślić, że jest to już w tym roku drugi srebrny medal Pawła zdobyty na zawodach tej rangi, gdyż ok. miesiąc temu Paweł wywalczył wicemistrzostwo Polski w Krotoszynie podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U-23.

Ponadto, wczoraj Paweł wystartował jeszcze w kategorii wagowej OPEN, do której zgłosiła się rekordowa ilość zawodników, bo aż 46.

Paweł dość „gładko” wygrał swoje dwie pierwsze walki, w trzeciej spotkał się z faworytem gospodarzy, zawodnikiem Spartakusa Pyrzyce – Aleksandrem Gorącym, z którym dotychczas nigdy nie wygrał, w dniu wczorajszym mocno zmotywowany Paweł nie dał jednak mu żadnych szans i po raz pierwszy z nim wygrał.

W czwartej rundzie, w wyniku ewidentnej „pomyłki” sędziów, którzy chyba troszkę przysnęli i zauważyli, że przeciwnik Pawła pierwszy upadł na matę, Paweł został pozbawiony zwycięstwa i pozostały mu walki w repasażach, pierwszą walkę repasażową Paweł zdecydowanie wygrał, natomiast w walce o brązowy medal przegrał z Ksawerym Kamińskim z UKS Master Łódź i zajął w kategorii OPEN V miejsce.

W sumie ostatni start Pawła w grupie kadetów należy ocenić pozytywnie, trener Aleksander Wolski jest zadowolony z osiągniętych rezultatów i stylu walk Pawła, oczekujemy teraz kontynuacji sukcesów w grupie juniorów.

Zarząd klubu składa Pawłowi Gołaszewskiemu i jego rodzicom serdeczne gratulacje.

Wybrane walki Pawła: