Sumo – pięć medali Pawła.

W sobotę, 06 marca, w Kwidzynie, odbyły się trzy imprezy w sumo, były to: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-21 i U 23 oraz Puchar Polski Juniorów.
We wszystkich tych zawodach wystartował Paweł Gołaszewski, jedyny nasz reprezentant uprawniony wiekowo do udziału w tych imprezach.

Zgodnie z regulaminem PZSumo Paweł w Pucharze Polski Juniorów mógł wystartować w dwóch kategoriach wagowych oraz dodatkowo w kategorii OPEN, natomiast w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski mógł wystartować w jednej Kategorii wagowej.

Trener Aleksander Wolski wykorzystał wszystkie możliwości startów Pawła i zgłosił go we wszystkich uprawnionych kategoriach.

Paweł jak zwykle nie zawiódł, pomimo długiej przerwy w treningach spowodowanej chorobą, walczył bardzo ambitnie i wywalczył pięć medali oraz V miejsce w klasyfikacji klubowej wśród juniorów, ponadto Paweł w grupie młodzieżowców był w swoich kategoriach wagowych najmłodszym uczestnikiem.

W jego walkach widać było braki treningowe, niektóre walki były troszkę chaotyczne i bez pomysłu na wygraną, ale Paweł ma jeszcze tydzień na poprawę swoich walk i nadrobienie zaległości treningowych, gdyż w najbliższą niedzielę odbędzie się, w dalekich Ropczycach, najważniejsza krajowa impreza w tym roku czyli Mistrzostwa Polski Juniorów.

Zarząd klubu składa Pawłowi Gołaszewskiemu i jego rodzicom serdeczne gratulacje i życzy dalszych sukcesów.

Poniżej podajemy wyniki osiągnięte przez Pawła w Kwidzynie:

Puchar Polski Juniorów:
kat. wagowa do 90 kg – III miejsce;
kat. wagowa do 100 kg – II miejsce;
kategoria wagowa OPEN – III miejsce

Młodzieżowe MP U – 21:
kat. wagowa do 92 kg – III miejsce;

Młodzieżowe MP U- 23:
kat. wagowa do 92 kg – III miejsce.