MMM w Sumo

30.10.br nasz klub był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w Sumo, w których udział wzięło 107 zawodników i zawodniczek z 13 klubów, z województw: mazowieckiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Nasz klub reprezentowało czworo zawodników z których troje zajęło medalowe pozycje.

Ola Jędruszczak, jak na Mistrzynię Polski i brązową medalistkę Mistrzostw Europy przystało, reprezentowała wysoki, wyrównany poziom, w swojej kategorii, do 50 kg, wygrała w zdecydowany sposób wszystkie swoje walki i zajęła I miejsce.

W kategorii wagowej do 45 kg chłopców reprezentował nas Michał Kondratowicz, który walczył poniżej swojego poziomu i ostatecznie zajął V miejsce. Jak na brązowego medalistę tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików jest to wynik zdecydowanie za słaby.

W kategorii wagowej do 55 kg chłopców mieliśmy dwóch reprezentantów, Tymka Rytlewskiego i Pawła Kiełpińskiego. Tymek, aktualny Mistrz Polski Młodzików, dość łatwo doszedł do finału gdzie dał się zaskoczyć i musiał zadowolić się II miejscem. Paweł, po słabszym początku, rozkręcał się z walki na walkę i ostatecznie zajął III miejsce.

Trener Aleksander Wolski ocenił, ogólnie, start naszych zawodników jako udany, stwierdził także, że jeżeli chcą zakwalifikować się na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, czeka ich jeszcze wiele pracy na treningach.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje naszym reprezentantom oraz ich rodzicom osiągniętych rezultatów i życzy dalszych sukcesów w kolejnych startach.