Cztery medale w Kielcach

W dniach 13/14 maja, w Kielcach, rozegrano Puchar Polski Kadetów i Młodzików w Sumo oraz Igrzyska Dzieci w Sumo, w zawodach udział wzięło 300 zawodników i zawodniczek z 25 klubów z całej Polski.

Startowało sześcioro reprezentantów naszego klubu, którzy zdobyli w sumie 4 medale.

Najlepiej wypadła, startująca w grupie kadetek, Ola Jędruszczak, która w swojej kategorii wagowej do 55 kg wywalczyła srebrny medal, a kategorię wyższą, do 60 kg, wygrała i zdobyła złoty medal. Jest to bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski tej grupy wiekowej, które za dwa tygodnie zostaną rozegrane w Kwidzynie.

W grupie młodzików, w kategorii wagowej do 50 kg, brązowy medal wywalczył Paweł Kiełpiński, trener Aleksander Wolski uważa, że tego zawodnika stać na lepszy wynik, Paweł walczył poniżej swojego normalnego poziomu.

W Igrzyskach Dzieci w Sumo reprezentował nas tylko Piotrek Kiełpiński i po pewnym wygraniu 3 walk zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 57 kg.

W grupie młodzików dwa punktowane miejsca wywalczył Nikoś Łęgowski, w kategorii wagowej do 40 kg zajął 5 miejsce, a w kategorii do 45 kg był 7.

W zawodach startowali jeszcze: Staś Bieńkowski i Michał Kondratowicz ale nie osiągnęli znaczących sukcesów.
Młodzików najważniejsza impreza, czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, czeka 4 czerwca w Marysinie Wawerskim pod Warszawą i jeżeli chcą tam powalczyć o medale muszą przyłożyć się do treningów.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje wszystkim medalistom i ich rodzicom oraz życzy dalszych sukcesów.

Udział w zawodach był współfinansowany z dotacji z budżetu Miasta Olsztyn.