Mistrzostwa Europy w sumo

W niedzielę, 09.10.2022 roku, w Rakvere – Estonia, odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w sumo.

Bardzo dobrze powalczył reprezenant naszego klubu Paweł Gołaszewski, który zaliczył występy w kategoriach wagowych do 100 kg i OPEN oraz w turnieju drużynowym.

W kategorii OPEN pierwszą walkę wygrał z Węgrem Peterem Zsirnovszi, drugą przegrał z Ukraińcem Kiryłem Krupskim, następnie wygrał z Włochem Pierpem Marcozzim, a walce o brązowy medal pokonał reprezentanta Estonii Marcos Gonzalesem.

Swoją bardzo dobrą postawą Paweł przekonał trenera reprezentacji Polski do wystawienia go w podstawowym składzie na turniej drużynowy, reprezentanci naszego kraju, z Pawłem w składzie, pokonali kolejno reprezentację Włoch, następnie reprezentację Azerbejdżanu, a w walce o złoty medal musieli uznać wyższość reprezentacji Ukrainy.

Paweł Gołaszewski wrócił z Mistrzostw Europy z dwoma medalami: srebrnym i brązowym oraz V miejscem zajętym w kategorii wagowej do 100 kg.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje Pawłowi oraz jego rodzicom osiągniętych sukcesów i życzy dalszych sukcesów.