Puchar Polski w Sumo

W sobotę, 19 listopada, w dalekiej Sobótce, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Kadetów i Młodzików w Sumo.

Nasi reprezentanci wywalczyli tam dwa medale, złoty Ola Jędruszczak w kategorii wagowej do 55 kg kadetek i brązowy Nikodem Łęgowski w kategorii wagowej do 45 kg młodzików.

Ola powalczyła na swoim wysokim poziomie, pokonała zdecydowanie cztery rywalki i zdominowała kategorię wagową do 55 kg.

Nikodem musiał walczyć nie tylko ze starszymi od siebie przeciwnikami ale także znacznie cięższymi, gdyż po zmianie kategorii wagowych w sumo najniższa kategoria wagowa jest do 45 kg, a Nikoś ważył 37 kg, nie przeszkadzało mu to wcale, wykazał, jak zwykle dużą ambicję i waleczność, przegrał tylko ze starszym od siebie aktualnym mistrzem Polski i zajął trzecie miejsce.

Ponad to nasi zawodnicy wywalczyli jeszcze:

• Paweł Kiełpiński – VII miejsce w kategorii do 52 kg;

• Piotr Kiełpiński – VII miejsce w kategorii do 60 kg

• Dawid Pokropski – VII miejsce w kategorii do 67 kg.

W zawodach startowali jeszcze: Jagoda Sikorska, Martyna Antosiak, Staś Bieńkowski i Szymon Nosek, dla nich był to debiut w takich

zawodach, pojechali nabierać doświadczenia, najważniesze zawody czekają ich w przyszłym roku, ale wszyscy wykazali ambitną postawę, podejmowali walkę ze starszymi i bardziej doświadczonym przeciwnikami. Większość z naszych reprezentantów dopiero teraz rozpoczyna karierę w sumo w grupie młodzików, są najmłodsi rocznikowo.

Zarząd klubu gratuluje serdecznie medalistom oraz ich rodzicom osiągniętych rezultatów i życzy dalszych sukcesów.