Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo

W sobotę, 9 września 2023, w Kwidzynie, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo. W zawodach startowało 220 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z całej Polski, w dwóch grupach wiekowych: U-13 i U-15.

Zawodnicy naszego klubu wywalczyli 4 medale, dwa srebrne i dwa brazowe.

W grupie U-13 srebrny medal zdobył Piotrek Kiełpiński w kat. wagowej do 60 kg, a brązowy medal zdobyła Martyna Antosiak w kat. wagowej do 65 kg. Zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego o ile Martyna walczyła na swoim normalnym poziomie, to Piotrek powinien bez problemów zdobyć tytuł Mistrza Polski, zabrakło mu koncentracji w decydującej walce. Obydwoje są młodzikami pierwszy rok i , mamy nadzieję, że wszystko jeszcze przed nimi.

W grupie zawodników U-15 srebrny medal zdobył Paweł Kiełpiński w kat. wagowej do 60 kg, a brązowy medal w kat. wagowej do 67 kg zdobył Tymek Rytlewski. Dla Pawła to największy sukces w jego startach w sumo, natomiast Tymek kończy karierę w grupie młodzików i tym startem udowodnił, że wciąż liczy się Polsce.

Punktowane miejsca w grupie U-13 zajęli: V miejsca: Kornelia Czaplińska w kat. wagowej +65 kg, Stanisław Bieńkowski w kat. wagowej do 55 kg oraz Nikodem Łęgowski i Antek Rytlewski obydwaj w kat. wagowej do 45 kg, VII miejsce zajęła Jagoda Sikorska w kat. wagowej do 60 kg.

W grupie U-15 V miejsce zajęła Olga Drzewicka w kat. wagowej do 60 kg, VII miejsca zajęli: Martyna Antosiak w kat. wagowej do 65 kg, Kornelia Czaplińska w kat. wagowej +65 kg i Antek Rytlewski w kat. wagowej do 45 kg.

Zarząd klubu składa wszystkim zawodnikom, zawodniczkom i ich rodzicom serdeczne gratulacje i życzy dalszych sukcesów.