Michał Hul Mistrzem Polski w sumo !!!

altW dniach 17-18 maja 2014 roku, w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Sumo, w których udział wzięło 238 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski.

Nasz klub reprezentowali: Ania Hanowska w kategorii wagowej do 55 kg, Radek Kinicki w kategorii wagowej do 55 kgi Michał Hul w kategorii wagowej do 60 kg, z ekipy wypadł Paweł Wróbel, który w noc poprzedzającą wyjazd, „wylądował” w szpitalu z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego.

 

 

alt

Pech nie opuszcza Anięalt Hanowską, która w pierwszej walce doznała kontuzji barku i dalej już nie walczyła, Radek zapłacił „frycowe” , pechowo przegrał pierwszą walkę i odpadł, ale należy dodać, że Radek nie jest jeszcze młodzikiem i do zawodów był dopuszczony warunkowo, mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie w przyszłości procentować.

 

 

Natomiast Michał Hul altsprawił największą niespodziankę, po wygraniu, w brawurowy sposób, 4 walk został Mistrzem Polski Młodzików. Jest to pierwszy taki tytuł w historii naszego klubu, więc tym bardziej cenny.

Michał w pierwszej walce pokonał Mateusza Nowakowskiego z UKS Niska Warszawa, w drugiej walce pokonał Marcina Migdała z UKS Hutnik Pieńsk, w trzeciej walce wygrał z faworytem tej kategorii Maciejem Bytniewskim z UKS Fuks Warszawa, a w finale w pięknym stylu pokonał bezdyskusyjnie, faworyta gospodarzy, Aleksandra Ambrosionka z KS Sobieski Poznań i został Mistrzem Polski Młodzików w sumo w kategorii wagowej do 60 kg.

 

 

 

 

 

 

Zarząd klubu serdecznie gratuluje Michałowi osiągniętego rezultatu.

altalt

{jcomments on}