Festiwal judo w Grudziądzu

W sobotę, 7 listopada, w Grudziądzu odbył się Festiwal Judo Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza w którym udział wzięło 320 zawodników i zawodniczek z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, a wśród nich skromna, bo tylko 6-osobowa, reprezentacja naszego klubu.

Uczestników podzielono na 3 grupy wiekowe, w niektórych kategoriach wagowych zgłoszono nawet po ok. 40 zawodników, co znacznie podnosiło poziom sportowy i rywalizację wśród uczestników.

O wynikach naszych reprezentantów można powiedzieć tak: część spełniła oczekiwania trenera Aleksandra Wolskiego, a rezultaty osiągnięte przez pozostałych są adekwatne do ich zaangażowania na treningach.

Na pochwałę zasługuje postawa obydwu medalistów bo zarówno postawa Pawła Gołaszewskiego jak i Mateusza Budzisza powinna być wzorem do naśladowania przez innych kolegów z klubu.

Przypomnijmy: Paweł był chory i przez cały wrzesień nie trenował, również potem musiał oszczędzać się na treningach, a pomimo tego błyskawicznie rozstrzygnął na swoją korzyść pierwsze dwie walki, następnie dość przypadkowo przegrał w końcówce walkę o wejście do finału, a potem, pomimo kłopotów zdrowotnych, wygrał walkę o brązowy medal. Zdanie trenera jest krótkie: bierzcie z Pawła przykład.

Natomiast Mateusz, który trenuje dopiero od roku, w rewelacyjny sposób wygrał 3 walki, a jedna przegrana w minimalny sposób pozbawiła go złotego medalu, ale srebrny medal także bardzo ucieszył Mateusza jak i trenera, bo przecież trenuje on dopiero drugi rok.

O pozostałych naszych reprezentantach można powiedzieć tylko, że brali udział w zawodach.
Chłopaki! Więcej koncentracji na treningach i na zawodach, a wyniki „przyjdą” same.

Poniżej podajemy rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:

Grupa wiekowa 2003-2004:
Kat. wagowa +55 kg:
III miejsce – Paweł Gołaszewski;

Grupa wiekowa 2005-2006:
Kat. wagowa do 28 kg:
IX miejsce – Igor Miszczak;

Kat. wagowa do 31 kg:
Patryk Ornatowski – udział;

Grupa wiekowa 2007-2009:
Kat. wagowa do 41 kg:
II miejsce – Mateusz Budzisz;

Kat. wagowa do 28 kg:
Szymek Budzisz – udział;

Kat. wagowa do 25 kg:
Tymek Rytlewski – udział.