MMM w Sumo

W sobotę, 29 października, w Olsztynie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Sumo, była to najważniejsza impreza w tej kategorii wiekowej, gdyż jej wyniki zaliczają się do punktacji w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Nasz klub reprezentowało 8-mioro zawodników i zawodniczek, którzy znakomicie zaprezentowali się na tle zawodników z innych klubów, trener Aleksander Wolski nie chce wyróżniać żadnego z naszych reprezentantów, ponieważ wszyscy walczyli bardzo ambitnie, ale na szczególne podkreślenie zasługuje postawa Kuby Łaguna, dla którego był to debiut w tej dyscyplinie sportu i walczył bez żadnych kompleksów, oraz Oli Białoskurskiej, która po rocznej przerwie wróciła do treningów i pokazała, że potrafi walczyć i wygrywać z najlepszymi.

Należy również podkreślić, że niektórzy nie mieli szczęścia w losowaniu, bo np. rywalki z grupy Natalki Hul, Pawła Gołaszewskiego czy Pawła Wróbla zostali potem finalistami w swoich kategoriach wagowych i zajmowali dwa pierwsze miejsca, więc porażki z nimi nie przynoszą ujmy naszym zawodnikom.

Wspomnieć także należy, że kategoria wagowa do 65 kg została, od dwóch lat, zdominowana przez naszych zawodników, w ub roku dwa pierwsze miejsca zajęli Radek Kinicki i Rafał Pierzynowski, a w bieżącym roku całe podium należało już do zawodników naszego klubu, gratulujemy!!!

Zarząd klubu wszystkim naszym reprezentantom składa gratulacje za osiągnięte wyniki i wyraża nadzieję na poprawę, w przyszłości, obecnych rezultatów.

Poniżej podajemy rezultaty osiągnięte przez naszych reprezentantów:

Młodziczki:
Kat. wagowa do 50 kg:
V miejsce – Natalka Hul;

Kat. wagowa +65 kg:
III miejsce – Ola Białoskurska;

Młodzicy:
Kat. wagowa do 60 kg;
V miejsce – Paweł Wróbel;

Kat. wagowa do 65 kg:
I miejsce – Maciek Dębowski;
II miejsce – Radek Kinicki;
III miejsce – Kuba Łagun;
III miejsce – Mateusz Ochnik;

Kat. wagowa do 70 kg:
III miejsce – Paweł Gołaszewski.