Wakacyjna Akademia Judo w Jakubowie

alt alt alt

Wakacyjna Akademia Judo w Jakubowiealt

 

W dniach 20-28 lipca 2013 roku członkowie naszego

 klubu przebywali na zgrupowaniu w Jakubowie k/Mrągowa, które nazwaliśmy:”Wakacyjna Akademia Judo UKSJ „Nippon” Olsztyn”.

W akcji uczestniczyło 22 zawodników i zawodniczek z naszegoalt klubu, a głównym celem akademii było doskonalenie technik przewidzianych do egzaminu na V i IV kyu, zgrupowanie kończył egzamin.

Treningi prowadzili trenerzy Aleksander Wolski i Urszula Sadkowska, kierownikiem zgrupowania został jednogłośnie, w demokratycznych wyborach, wybrany Pan Jacek Jonczak, a asystentami sztabu szkoleniowego były Panie: Basia Margiewicz, Kasia Soboczyńska i Ania Pawłowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki i znaczki,alt upamiętniające ich pobyt na zgrupowaniu.

Codzienny plan dnia „naszpikowany” był urozmaiconymi treningami, były 3 treningi na macie, poza tym gry zespołowe, oraz marszobiegi i spacery po okolicznych lasach, czasu na nudzenie się nie było:).

Takiemu obciążeniu treningami sprzyjała pogoda, gdyż dopieroalt przedostatniego dnia, w sobotę zaświeciło nam słońce, co skwapliwie wykorzystaliśmy na naukę pływania kajakami,oraz plażowanie.

Przez całe zgrupowanie wszyscy solidnie przykładali się do treningów, nauki i doskonaleniu technik judo, zakuwali japońskie nazwy, tak, aby zdać egzamin, i na ostatnim treningu, podczas egzaminu, nie zawiedli swoich trenerów.

Należy także podkreślić, wręczalt legendarną już, gościnność Państwa Kasi i Marka Gruszczyńskich, oraz ich troskę o zadowolenie z pobytu w ośrodku, za co jeszcze raz serdecznie im dziękujemy i obiecujemy, że w przyszłym roku ponownie się zameldujemy na kolejnym zgrupowaniu.

Publikujemy obecnie kilka zdjęć ze zgrupowania, ale obiecujemy, że po otrzymaniu od rodziców nośników ze zdjęciami, uzupełnimy naszą galerię, więc „trzymamy” rodziców za słowo:)