Z wizytą u harcerzy

 

W dniu 15 lipca 2013 roku, na zaproszenie warszawskich harcerzy, w obozowisku nad jeziorem Gim, gościli trener Aleksander Wolski i Ula Sadkowska.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z harcerzami, rozmowami na temat kariery sportowej Uli Sadkowskiej, jej osiągnięć, oraz planów na przyszłość. Ula opowiadała o początkach swojej kariery, podróżach i startach na matach prawie całego świata, oraz osiągniętych przez siebie wynikach sportowych. Zachęcała młodzież do aktywnego uprawiania sportu, a przede wszystkim judo, podkreślając jakie korzyści daje uprawianie tej dyscypliny sportu.

Trener Aleksander Wolski opowiedział o historii judo na świecie i w Polsce, o twórcy judo prof. Jigoro Kano, oraz także zachęcał do uprawiania judo, zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie, podkreślał przy tym walory zdrowotne uprawiania tej dyscypliny sportu.

Spotkanie zaplanowane na 30 minut przeciągnęło się do ok. godziny, zainteresowanie harcerzy było bardzo duże, a pytań, zarówno do Uli Sadkowskiej, jak i do trenera Aleksandra Wolskiego mnóstwo.

Po spotkaniu odbyły się warsztaty sportowe, tematem oczywiście było judo i jego zastosowanie w samoobronie.

W warsztatach uczestniczyli harcerze podzieleni na dwie grupy, ale podczas zajęć podchodzili inni członkowie obozu, którzy także chcieli spróbować swoich sił.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z warsztatów w obozie warszawskich harcerzy nad jeziorem Gim.

altaltaltaltaltaltaltaltaltalt